ЄСПЛ відмовив у тимчасових заходах щодо дітей, які проживають у дитячих закладах Криму

0
262

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення про відмову в застосуванні тимчасового заходу у справі В.В.К. та інші проти Росії та України (заява № 6719/23). Дана заява подана від імені десяти неповнолітніх, які у 2014 році були підопічними української держави, які проживали в дитячих закладах Криму. Їхні законні представники подали клопотання до Суду відповідно до правила 39 Регламенту Суду (забезпечення тимчасових заходів), у якому вони стверджували, що існував безпосередній ризик того, що заявники можуть бути усиновлені, і що цьому сприяла російська влада.

Суд вирішив відхилити запит на підставі того, що він стосувався подій (усиновлення заявників), які мали місце після 16 вересня 2022 року, тобто дати, коли Російська Федерація перестала бути Стороною Конвенції.

Рішення про заходи згідно з правилом 39 Регламенту Суду приймаються у зв’язку з провадженням у Суді без шкоди будь-яким подальшим рішенням щодо прийнятності чи суті справи. Суд задовольняє такі клопотання лише у виняткових випадках, коли в іншому випадку заявники зіткнуться з реальним ризиком непоправної шкоди.

Ця заява подана від імені десяти неповнолітніх, віком від 9 до 13 років. Це громадяни України за походженням, які у 2014 році були підопічними української держави та проживали в дитячих закладах Криму. Їхні законні представники, які не мали доступу до заявників, стверджують, що після того, як Росія заявила про юрисдикцію над Кримом, заявникам та багатьом іншим дітям, які живуть у таких закладах у регіоні, було нав’язано російське громадянство. Крім того, за словами представників, Росія відмовилася передати заявників та інших дітей-сиріт під опіку української влади, а натомість передала їх на усиновлення.

Про це свідчить той факт, що імена та фотографії заявників були опубліковані на низці російських сайтів, створених для сприяння усиновленню. У заяві по суті, поданій 14 січня 2023 року як проти Російської Федерації, так і проти України, представники стверджували, що як довільна зміна громадянства заявників, яка сталася після встановлення Росією юрисдикції над Кримом, так і їх усиновлення, якому тепер сприяла російська влада в контексті поточного триваючого конфлікту, позбавила їх соціальної ідентичності та порушила їх право на повагу до їхнього приватного життя згідно зі статтею 8 Європейської конвенції з прав людини.

8 лютого 2023 року представники заявників подали до Суду клопотання відповідно до правила 39 Регламенту Суду, в якому вони стверджували, що існував безпосередній ризик усиновлення заявників. Імена деяких заявників зникли з веб-сайтів, які, за словами представників, вказували на те, що їх або усиновили, або розпочато процедуру усиновлення. Стверджуючи, що усиновлення матиме незворотні наслідки для приватного життя заявників, представники попросили Суд застосувати тимчасовий захід згідно з правилом 39 Регламенту Суду, вказуючи Уряду Російської Федерації «зупинити процедуру усиновлення українських дітей». на окупованій території без погодження з Урядом України».

14 лютого 2023 року Суд вирішив відхилити клопотання заявників про застосування тимчасового заходу на тій підставі, що воно стосувалося подій (усиновлення заявників), які мали місце після 16 вересня 2022 року, тобто дати, коли Російська Федерація припинила бути Стороною Конвенції.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь