ЄСПЛ: Італія може повернути 2000-річну статую з музею Гетті

0
272

Європейський суд з прав людини постановив, що Італія може законно витребувати 2000-річну грецьку статую з музею Гетті в Каліфорнії.

Статую «Переможна молодість» (Victorious Youth) була у центрі судової суперечки протягом багатьох років після того, як Італія заявила, що вона була незаконно отримана J Paul Getty Trust.

Суд відхилив апеляцію трасту на постанову про конфіскацію, видану Верховним касаційним судом Італії.

ЄСПЛ заявив, що італійська влада «діяла з метою повернення незаконно вивезеної частини культурної спадщини» з музею Гетті Вілла в Малібу.

Він зазначив, що постанова про конфіскацію була «пропорційною» для забезпечення повернення статуї. Тепер обидві сторони можуть вимагати передачі справи до Великої палати.

Статуя була знайдена в 1964 році біля Пезаро, на італійському узбережжі Адріатичного моря, і була продана кілька разів, перш ніж її купив Getty Trust в 1977 році. Її купили в Мюнхені майже за 4 мільйони доларів (3,2 мільйона фунтів стерлінгів) і прибули в США через порт Бостона перед виставкою в музеї Малібу в 1978 році.

Італія каже, що статую незаконно вивезли з країни.

Гетті відстояв своє право на статую, яка, як вважається, була створена грецьким скульптором Лісиппом або його учнем між 300 та 100 роками до нашої ери. Музей стверджує, що статуя була знайдена у міжнародних водах і ніколи не була частиною культурної спадщини Італії. На свою користь він посилається на рішення верховного суду Італії від 1968 року, який дійшов висновку про відсутність доказів того, що статуя належала Італії.

У своїй заяві Гетті сказав: «Хоча Європейський суд з прав людини встановив, що розпорядження Італії про конфіскацію майна Victorious Youth не порушує Європейську конвенцію з прав людини, ми вважаємо, що майже п’ятдесятирічне публічне володіння Гетті твором мистецтва, який не був створений італійським художником і не знайдений на території Італії є належним, етичним і відповідає американському та міжнародному праву.

«Getty ретельно розглядає можливість подати запит на перегляд у Великій палаті ЄСПЛ. У разі необхідності Гетті продовжить відстоювати своє право власності на статую в усіх відповідних судах».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь