Чого варта робота арбітражного керуючого?

0
3319

У світі бізнесу, особливо у сфері стягнення боргів, роль процедур банкрутства виявляється надзвичайно важливою. І ключовою фігурою в них є арбітражний керуючий. Саме від нього, в більшості випадків, залежить, чи отримає кредитор свої кошти й в якому об’ємі, чи відновить боржник свою платоспроможність, чи буде ліквідований. 

Ця професія вимагає від експертів не тільки глибокого розуміння правових норм в поєднанні з економічними знаннями, а й високого рівня етичності, дипломатії та вміння управляти складними ситуаціями.

Однак, незважаючи на важливість нашої роботи, питання оплати послуг арбітражного керуючого досі залишається предметом палких дискусій. Кредитори часто, не розуміючи за що вони мають платити спеціалісту, намагаються зменшити, навіть, розмір винагороди, встановлений законодавством.

Арбітражний керуючий — це фахівець, який призначається судом для управління процедурами банкрутства компанії. Він виконує функції керівника, є активним учасником процесу, приймаючи рішення з метою ефективного виходу з банкрутства.

Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин. 

По-перше, він виступає у ролі нейтрального посередника, що потребує об’єктивності та безперешкодного вирішення суперечок. Потрібно забезпечити баланс між інтересами різних сторін, дотримуючись високих стандартів етики та справедливості. Це часто є складним завданням, бо завжди існують протилежні інтереси сторін у справі.

По-друге, арбітражний керуючий повинен мати глибокі знання у сфері права, фінансів, економіки, бухгалтерського обліку та бізнесу для того, щоб зробити виважені та обґрунтовані рішення. Оплата такого спеціаліста повинна відображати не лише час, витрачений на процес, але й експертизу, професійні ризики та відповідальність.

І нарешті, арбітражні керуючі часто опиняються в середовищі високого тиску. Ситуації, де кожен крок важливий та потрібно швидко реагувати, є стандартними для нашої професії. Варто зазначити, що в процедурах банкрутства часто виникають рейдерські атаки, де арбітражний керуючий ризикуючи своїм життям захищає майно, оскільки є за нього відповідальним. Здатність арбітражного керуючого вирішувати конфлікти та вести переговори в умовах стресу є важливою складовою їхнього успіху.

Проте, дивлячись на важливість та складність їхньої роботи, питання оплати арбітражних керуючих залишається неоднозначним. 

“Часто я та мої колеги зіштовхуємося із проблемою неспіввідношення оплати та зусиль, вкладених у справу. Незважаючи на деяку стандартизацію оплати таких послуг, вона часто не відображає всіх аспектів роботи арбітражного керуючого та не компенсує відповідальність, яку вони несуть. Одна справа — бути арбітражним керуючим на маленькому підприємстві, інша — керувати величезним заводом, де обсяг роботи в рази більший. Іноді, лише на розгляд кредиторської вимоги за процедурою витрачається місяць, а на проведення інвентаризації — півроку.” — зазначила Наталія Тищенко, керуюча партнерка ЮК Nobili, Членкиня ради арбітражних керуючих України.

Національна асоціація арбітражних керуючих України, яка впродовж усієї своєї діяльності відстоює питання оплати праці арбітражним керуючим. Важливо, щоб кожен законопроект, який стосується процедур банкрутства, містив чіткий порядок оплати винагороди арбітражному керуючому. 

Важливо підкреслити, що оплата арбітражного керуючого повинна відображати його роль у забезпеченні стабільності та порядку у бізнес-середовищі. Професіоналізм, експертиза та етичність є недооціненими у забезпеченні процедур банкрутства. Справедлива оплата є ключовим елементом підтримки високого стандарту роботи арбітражних керуючих та забезпеченням подальшої успішної діяльності в бізнес-середовищі, яке зараз є одним із китів, на яких тримається економіка країни.

Також хочу відзначити, що сфера банкрутства в нашій державі довгий час користується значною підтримкою та активним внеском з боку Проекту Європейського Союзу «Право-Justice». 

Освітні вебінари Pravo Justice стають безцінним інструментом для арбітражних керуючих, де вони можуть здобувати нові знання та висловлювати свої питання.

Публікації спеціалізованих матеріалів, які регулярно здійснює Проект, розширюють коло доступної інформації та сприяють підвищенню експертизи в цій важливій галузі. 

Це дозволяє арбітражним керуючим бути в курсі останніх тенденцій та найкращих практик у сфері банкрутства.

Створена спільнота Pravo Justice, об’єднуючи фахівців, створює платформу для обміну досвідом та вирішення актуальних питань. 

Ці заходи не лише підвищують професійний рівень арбітражних керуючих, але й сприяють розвитку цієї важливої галузі, забезпечуючи її стійкість та динамічний розвиток.

 

 

Матеріал підготувала Наталія Тищенко,

керуюча партнерка ЮК Nobili, Членкиня ради арбітражних керуючих України.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь