Рада прийняла законопроєкт про ГМО

0
2687
#image_title

Верховна Рада на засіданні в середу, 23 серпня, ухвалила в цілому законопроєкт №5839 «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки».

Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк.

За відповідний проєкт закону проголосували 276 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, документ визначає правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення продовольчої безпеки держави шляхом здійснення державного контролю за використанням генетично модифікованих організмів і обігом генетично модифікованої продукції.

Також у ньому визначаються терміни «генетично модифікований організм», «генетично модифікована продукція», «ГМ-продукція як харчовий продукт», запроваджується державна реєстрація ГМО тощо.

У поправках до документу, які були внесені перед другим читанням, забороняється вирощування та ввезення ГМ-кукурудзи, а також вирощування протягом п’яти років ГМ цукрових буряків і ріпаку.

Крім цього законопроєкт:

  • удосконалює систему оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та довкілля;
  • запроваджує європейські механізми державної реєстрації ГМО;
  • удосконалює вимоги до маркування ГМ-продукції та запроваджує правила щодо її простежуваності;
  • посилює держконтроль у сфері поводження з ГМО;
  • встановлює відповідальність за порушення законодавства в цій сфері.

Прийняття закону є виконанням одного з зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Він має сприяти детінізації ринку обігу ГМО та створенню прозорих правил для ведення бізнесу, пов’язаного з ГМО.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь