Види сирен та їх значення

0
215

Як працює ППО України та що означають звуки сирен

Війна увірвалась в життя пересічних українців смертями, руйнуваннями, морем сліз і стійкістю наших захисників. А потім більшість людей подолали першу розгубленість та страх і почали діяти. Кожен старався зробити щось корисне для оборони країни. Хто не міг воювати, займався волонтерством, працював над проєктами, які рятували життя земляків. Так, були створені київськими розробниками дві онлайн-карти сирен повітряної тривоги. Найбільшими рятівниками наших життів є воїни, що забезпечують протиповітряну оборону наших населених пунктів.

Неймовірна робота української ППО

Наша протиповітряна оборона працює дуже ефективно. Цього ніхто не очікував – ні ворог, ні партнери, ні самі воїни, які, зібравши волю в кулак, роблять просто фантастичні речі. На старій техніці вони збивають 9 з 12 ракет або 6 з 6 запущених. Яких надзусиль це все коштує, ми дізнаємося після війни.

Щоб зрозуміти, як працює ППО, потрібно відзначити, що до його складу входять три підрозділи:

  • радіолокаційна розвідка;
  • авіація (винищувачі для перехоплення);
  • наземні ЗРК та ПЗРК.

Всі підрозділи відстежують і збивають ворожі ракети, літаки, безпілотники та гелікоптери.

Першими на радарі бачать противника розвідники, які 24 години на добу контролюють повітряний простір. Потім дані передають пілотам та зенітникам. Приймається рішення, як краще знищити ракету. Тут два варіанти: підіймати винищувач для перехоплення або  використати наземні ЗРК. На озброєнні в української ППО зенітно-ракетні комплекси середньої й малої дальності.

Види сирен та їх значення

Поки по ППО робить свою справу, населення має перебувати в укритті. Про це людям оголошують за допомогою звукових сигналів, які бувають двох типів:

  • переривисті звуки сирени, що означають «Увага всім!». Це короткі сигнали тривалістю до 7 секунд. Почувши такі сирени, люди мають ввімкнути телевізори, приймачі або інтернет-джерела і прослухати подальші інструкції;
  • безперервні довгі сирени – це сигнали повітряної тривоги. Їх тривалість до 1 хвилини, такі сирени повторюються три рази. Коли вони вмикаються, потрібно негайно йти в укриття.

Ввімкнення сирен попереджує про небезпеку, ці сигнали не треба ігнорувати. Крім сирен, про повітряну загрозу можуть повідомляти онлайн-карти, які працюють в режимі реального часу, та мобільні застосунки. Користувачам мобільних застосунків приходить на смартфон звукове сповіщення про повітряну тривогу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь