Вам відмовили у пільговому перевезенні: що робити?

0
437

За перевезення пільгових категорій громадян витрати перевізнику має компенсувати місцевий бюджет. Та на практиці це не завжди так. Тому перевізники, боючись втратити свою вигоду, не надто радо перевозять пільговиків, а деякі водії навіть поводять себе некоректно, якщо виникає ситуація з пільговим перевезенням.

Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на пресслужбу Мінюсту.

Законодавством України визначено, що безоплатний проїзд надається на підставі посвідчення учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни. Особи, які користуються пільгами, повинні звернутися у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд у випадку безплатного проїзду приміським та/або міжміським транспортом.

Також, якщо ж учасник бойових дій планує скористатися послугами перевезення залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, йому необхідно для отримання квитка надати касиру проїзні талони, що видаються разом з посвідченням учасника бойових дій.

Безпідставна відмова у передбаченому законом пільговому перевезенні громадян тягне за собою адміністративну відповідальність − штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень).

Тож, якщо вам безпідставно відмовили у безоплатному проїзді, вам треба:

  • з’ясувати назву та контактні дані перевізника (інформація, як правило, зазначається в інформаційних матеріалах, розміщених біля водія), власне ім’я водія;
  • записати номер транспортного засобу, час та маршрут поїздки;
  • придбати квиток, зберегти його;
  • а у разі звернення до суду − подбати про наявність свідків відмови у безоплатному проїзді.

У разі, якщо водій громадського автотранспорту відмовляється слідувати маршрутом, поки ви не сплатите за проїзд, попри наявність у вас посвідчення учасника бойових дій, або ж коли касир автостанції відмовляє вам у видачі безоплатно квитка (за наявності вільних місць) для захисту порушеного права ви можете звернутися зі скаргою до керівника перевізника, органу місцевого самоврядування або територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). До заяви необхідно додати копії посвідчення учасника бойових дій і проїзного квитка (за наявності).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь