Як в Україні довести упущену вигоду через війну

0
3865
Company owner signing contract. Closeup of businessman writing in documents. Business meeting concept
З початку бойових дій на території України багато власників бізнесу понесли величезні збитки: у когось знищено або пошкоджено майно, хтось не отримав вигоду від зайняття господарською діяльністю через неможливість її ведення в умовах війни.
Упущена вигода ‒ це доходи , які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене.
Оскільки методика щодо визначення упущеної вигоди наразі опрацьовується і окремого механізму немає, тому використовуються правила її визначення як у довоєнні часи.
Тож, потрібно зібрати доказову базу, яка б свідчила про те, що підприємство реально могло б одержати вигоду, але не одержало її через воєнні дії, а також довести наявність причинно-наслідкового зв’язку між діями агресора і неотриманням доходу. У кожному конкретному випадку доказова база буде різна.
Наприклад, доказовою базою може бути наказ про оголошення простою у воєнний час, договори на поставку послуг або товарів у цей час ‒ вбачається причинно-наслідковий зв’язок, якщо послуга або товар не були у цей час поставлені.
Для документування неотримання доходу через воєнні дії (упущену вигоду) можна провести аудит чи експертну оцінку вартості підприємства за період з 24 лютого 2022 року. Таким способом буде зафіксовано зниження чи повна відсутність доходів або вартості активів підприємства через початок вторгнення російської федерації на територію України.
У разі прийняття змін до законодавства Порядок може бути змінено.
Джерело: БПД

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь