В Україні змінили умови вступу для абітурієтнів: деталі

0
1307

У 2022 році абітурієнти для вступу мають обов’язково  написати мотиваційні листи та надіслати їх разом з пакетом документів. 

За повідомленням Державного підприємства  “Інфоресурс” кожен навчальний заклад має свої вимоги до мотиваційних листів. Тому перед подачею важливо ознайомитися та адаптувати свій текст. Також там відповіли про найпоширеніші питання про мотиваційний лист.

Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?

 

Ні, якщо ви подаєте документи онлайн. З кожною заявою в електронному кабінеті треба додавати мотиваційний лист. Текст треба вписати у спеціальне поле в розділі подання заяв.

Важливо: в особистому кабінеті не передбачено поля для завантаження дипломів та винагород. Тому їх треба надіслати на електрону пошту приймальної комісії навчального закладу.

Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі.

Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет? 

Мотиваційний лист подається разом із заявою. Проте, кожна з категорій вступників має свій час для їхньої подачі:  

  • з 1 липня – вступники  на основі БСО (9-ти класів);
  • з 14 липня – до закладів ФПО (факультету післядипломної освіти;
  • з 29 липня – до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.

Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку “Зберегти”, а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?

На написання мотиваційного листа відведено 120 хвилин. Тому якщо витрачений час був більше, лист автоматично не збережеться.

Тому щоб уникнути прикрих випадків, варто писати текст листа у Word або Google-Документам, а потім копіювати його у потрібне поле в електронному кабінеті.

Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?

Можна редагувати текст до моменту подання заяви. Коли вже є статус “Зареєстровано в ЄДЕБО”, зробити з мотиваційним листом нічого не можна.

Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?

Кожен навчальний заклад описує це у Правилах прийому.

Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?

У полі для мотиваційного листа в електронному кабінеті є обмеження на 20 тис символів. Але обсяг тексту також прописаний однією з вимог у правилах прийому навчального закладу.

Наприклад, не менш як 200 і не більш як 600 слів.

Дотримання цих вимог також враховуватимуть у приймальній комісії, тому це впливатиме на формування рейтингового списку вступників.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь