Судді спростовують використання Вікіпедії при написанні рішень

0
132

Судді не погодилися з академічними дослідниками через заяви про те, що Вікіпедія впливає на прийняття ними рішень.

Судді Верховного Суду використовують Вікіпедію: результати дослідження

У статті, опублікованій минулого літа, дослідники зі США та Ірландії заявили, що створення статті у Вікіпедії про справу Верховного суду призводить до 25-відсоткового збільшення її цитувань у наступних справах ірландського суду. Також існує «текстуальна подібність» між статтями у Вікіпедії та рішеннями, у яких згодом цитуються справи, що свідчить про те, що судді не використовують Вікіпедію як «лише трамплін до інших, більш авторитетних джерел».

Тоді судді рішуче відкинули висновки дослідників, а тепер стверджують, що вони були підтверджені публікацією нової статті, в якій детально описується використана методологія. У новому документі йдеться про вплив статей у Вікіпедії на «фахівців у сфері права», а не на суддів, і визнається можливість того, що вплив Вікіпедії на судові рішення відбувається через подання адвокатів.

Суддя Девід Барнівілл, голова Високого суду, сказав The Irish Times: «Мабуть, це трохи прикро, що так багато розголосу було надано претензіям в оригінальній статті, і, можливо, таку ж увагу слід приділити факту, що формулювання було змінено».

Суддя Річард Хамфріс, також з Високого суду, сказав, що нове формулювання «можна розглядати як таке, що містить принаймні певний ступінь неявного прийняття основної критики оригінальної статті, яка полягає в тому, що юридичні подання, а не ймовірні дослідження суддів в Інтернеті, насамперед спонукати цитати в рішеннях».

Однак доктор Браян Фланаган з Університету Мейнута, один із співавторів статті, сказав, що в новій статті все ще зазначено, що дослідження підтверджує припущення про те, що « у суддів та їхніх клерків [є] спокуса використовувати Вікіпедію».

Він додав, що експериментальні докази того, що рішення Високого суду формуються Вікіпедією, залишаються вагомими та надійними.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь