Суд в США постановив рішення щодо авторського права на роботи штучного інтелекту

0
202
70543706 - businessman presenting work safety concept, hazards, protections, health and regulations

У США суд виніс вирок у справі, пов’язаній з авторським правом на роботи штучного інтелекту. Як повідомило NV із посиланням на The Hollywood Reporter, спір розглядався в окружному суді США. Суддя Беріл А. Гауелл постановила, що роботи, створені штучним інтелектом, не можуть підпадати під дію закону про захист авторських прав. ШІ не вважатиметься автором творів, які він генерує.

Це рішення було ухвалено у справі за позовом Стівена Талера, який намагався зареєструвати авторське право на зображення, створене за допомогою алгоритму Creativity Machine. Він хотів зареєструвати зображення як роботу, зроблену на замовлення, де автором би був алгоритм, а власником твору — сам Талер. Однак його заявку було відхилено.

Після остаточної відмови минулого року Талер подав позов проти Управління авторських прав США (USCO), стверджуючи, що відмова була незаконною. Однак суддя Гоуелл не погодилася з ним, написавши у своєму рішенні, що авторське право ніколи не надавалося роботам, створеним без участі людини, підкреслюючи, що «людське авторство — це основний принцип авторського права».

Проте суддя визнала, що людство стоїть на порозі нових кордонів в авторському праві, де художники використовуватимуть ШІ як інструмент для створення нових творів. Вона зазначила, що це створить труднощі у визначенні частки людської участі в їх створенні, необхідної для реєстрації авторського права на твори.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь