Штучний інтелект не зміг здати адвокатський екзамен

0
500
Labor law, Lawyer, Attorney at law, Legal advice business concept on screen.

Програми штучного інтелекту проникають в юридичну сферу, що було продемонстровано під час сдіча тесту на право зайняття адвокатською діяльністю.

Програма штучного інтелекту під назвою ChatGPT-3.5 змогла на достатньому рівні скласти тестування з кількома варіантами відповідей з роділів доказів і правопорушень.

За даними Reuters, ChatGPT «генерує складні, схожі на людину відповіді на основі запитів користувачів і даних, у тому числі з юридичних текстів». У статті ABAJournal.com говориться, що ChatGPT-3.5 «має неймовірну здатність генерувати неймовірно детальні відповіді, які навіть включають запитуваний тон або перспективу, чи то написання публікацій у соціальних мережах, есе для коледжу чи дивної специфічної народної пісні».

В той же час, вцілому програмі ChatGPT не вдалося скласти загальний адвокатський іспит, згідно з документом від 31 грудня, який описує роботу чат-бота OpenAI Даніелем Мартіном Катцом, професором Чиказького Кентського коледжу права, і Майклом Боммаріто, професором Мічиганського державного університету. Загалом, відповіді були правильними у 50,3% випадків. Справжні тестувальники правильно відповідають на 68% питань.

Результати адвокатського іспиту викликають у деяких професорів права побоювання, що студенти використовуватимуть програму для обману на тестах, які можна взяти додому. Але інші, як-от Ендрю Перлман, декан юридичного факультету Університету Саффолка, вважають, що такі інструменти, як ChatGPT, можна використати з користю, повідомляє Reuters.

Перлман сказав, що дослідницькі та письмові заняття для 1Ls можуть охоплювати інструменти ШІ, і в майбутньому юристи зможуть покладатися на чат-ботів для початкових чернеток документів. Коли Перлман випробував ChatGPT, він попросив його виконати низку завдань, у тому числі скласти питання про показання та пояснити, чому рішення Верховного суду США щодо одностатевих шлюбів не можна скасовувати, згідно з попередньою інформацією Reuters.

Перлман сказав, що бот «не готовий до прайм-тайму». Але, як повідомляє Reuters, у відповіді на питання про одностатеві шлюби були задатки захисника. Бот говорив про рівний захист законом і основоположне право на шлюб, посилаючись на справу Лавінг проти Вірджинії.

Засновник DoNotPay, стартапу, заснованого для того, щоб допомогти водіям оскаржувати штрафи про порушення правил дорожнього руху, заявив, що планує використовувати програму штучного інтелекту з відкритим кодом у суді щодо порушень правил дорожнього руху.

Джошуа Браудер, 2017 ABA Journal Legal Rebel, сказав, що він використовуватиме GPT-J, щоб допомогти двом обвинуваченим наступного місяця, коли вони постануть перед суддями для боротьби з штрафами за перевищення швидкості, повідомляють USA Today , New Scientist і Politico.

Як сказав Браудер Politico, один із обвинувачених з’явиться на слуханнях у Zoom. Він навіть розглядає можливість дозволити програмі ШІ говорити, хоча він визнав, що «це може створити для нас багато проблем». Підсудний у залі суду буде носити навушники, щоб почути юридичні аргументи чат-бота.

Браудер також висловив стурбованість тим, що використання програми штучного інтелекту є несанкціонованою юридичною практикою. За словами Браудера Politico, слухання в суді про дорожній рух відбуваються в юрисдикціях, де його план «не є відверто незаконним».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь