Що робити українцям, якщо спадщина знаходиться на тимчасово окупованій території

0
999
Людина зі статусом ВПО, виїхала з Маріуполя, має усі документи на квартиру, але отримати спадщину не може, бо нотаріуси не відкривають спадкову справу, якщо спадок знаходиться на окупованій території.  Як бути?
В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини.
Отже, з метою прийняття спадщини спадкоємцям необхідно особисто звернутись до будь-якого державного чи приватного нотаріуса зі всіма необхідними документами. В першу чергу із заявою про прийняття спадщини, на якій підпис спадкоємця буде належним чином засвідчений, у разі, якщо він особисто не зможе прибути до нотаріуса, у якого планує завести спадкову справу.
Окрім того, у разі смерті спадкодавця на окупованій території, перед зверненням до нотаріуса для прийняття спадщини, необхідно встановити факт смерті спадкодавця на окупованій території. Для цього потрібно звернутися до найближчого місцевого суду на підконтрольній Україні території. Після отримання рішення суду, у найближчому відділі реєстрації актів цивільного стану видається свідоцтво про смерть.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь