С 25 по 31 мая мировое сообщество отмечает неделю солидарности с народами несамоуправляющихся территорий

0
211

Генеральна Асамблея в своїй резолюції 54/91 від 6 грудня 1999 року запропонувала щорічно відзначати Тиждень солідарності з народами несамоврядних територій. У Статуті ООН, несамоврядна територія визначається як територія, «народи яких ще не досягли повного самоврядування».

У 1946 р кілька держав-членів ООН представили список керованих ними територій, які вони вважали несамоврядними. Держави-члени, що забезпечують управління несамоврядних територій, називаються управляючими державами. В результаті багаторічного процесу деколонізації більшість з територій були виключені з цього списку.

Генеральна Асамблея в своїй резолюції 54/91 закликає відповідні управляючі держави вжити ефективних заходів для захисту і забезпечення невід’ємних прав народів несамоврядних територій на їх природні ресурси, включаючи землю, і на встановлення і здійснення контролю над освоєнням цих ресурсів в майбутньому і просить керуючі держави вжити всіх необхідні кроки для захисту майнових прав народів цих територій.

Резолюція також закликає всі держави, безпосередньо і через їх діяльність в спеціалізованих установах та інших організаціях системи Організації Об’єднаних Націй, надавати моральну і матеріальну допомогу народам несамоврядних територій і просить керуючі держави вжити заходів для залучення і ефективного використання всієї можливої допомоги як на двосторонній, так і на багатосторонній основі з метою зміцнення економіки цих територій.

Щорічно 25 травня на всьому африканському континенті святкується День Африки (Africa Day). Цей день також називають Днем африканської свободи (African Freedom Day) і присвячують річниці утворення Організації африканської єдності (Organization of African Unity), створеної 30 африканськими лідерами в Аддіс-Абебі 25 травня 1963 року. За рішенням ООН цей день оголошено Днем визволення Африки.

Для світової спільноти ця важлива дата символізує прагнення африканських країн до єдності в інтересах забезпечення самостійного розвитку, миру і процвітання на континенті.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала Спеціальному комітету з деколонізації щорічно відзначати Тиждень солідарності з народами несамоврядних територій, що починається 25 травня і закінчується 31 травня.

Тиждень був проголошений в 1972 році (резолюція 2911 (XXVII)) в День визволення Африки, Тиждень солідарності з колоніальними народами південної частини Африки, Гвінеї-Бісау та Островів Зеленого Мису, які борються за свободу, незалежність і рівноправність.22 грудня 2004 Асамблея настійно закликала держави-члени сприяти зусиллям Організації Об’єднаних Націй, спрямованим на те, щоб протягом другого Міжнародного десятиліття світ став вільним від колоніалізму, надаючи всіляку підтримку діяльності Спеціального комітету з деколонізації по досягненню цієї мети.У зв’язку з питанням про становище Американського Самоа, Ангілья, Бермудських островів, Британських Віргінських островів, Віргінських островів Сполучених Штатів, острова Гуам, Кайманових островів, Монтсеррат, острови Святої Єлени, островів Теркс і Кайкос і Піткерн Асамблея знову підтвердила невід’ємне право народів цих територій на самовизначення відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй і прийнятої Генеральною Асамблеєю Декларацією про надання незалежності колоніальним країнам і народам.Асамблея підтвердила відповідальність керівників держав за сприяння соціально-економічному розвитку і збереженню культурної самобутності територій, а також просила території і керуючі держави вживати всіх необхідних заходів щодо захисту навколишнього середовища територій, що знаходяться під їх управлінням, з метою недопущення будь-якого погіршення екологічного стану. Також Асамблея підтвердила, що самовизначенню немає альтернативи, і закликала керуючі держави до співпраці з урядами територій сприяти проведенню програм політичної освіти на територіях, з метою забезпечення більш широкого усвідомлення населенням його права на самовизначення.

 

Автор: Ольга Полуніна

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь