Корисні рекомендації щодо захисту свого домену від крадіжки

0
120
Hackers used loopholes in the security at Amazon and Apple to obtain personal information about a Wired writer, who says his entire digital life was "destroyed." Experts say to ward off hackers, pick good passwords and get rid of unused accounts.

Домен із впевненістю можна назвати важливою складовою будь-якого бренду та одним із маркетингових елементів компанії. При цьому важливо розуміти, що такий цінний нематеріальний «актив» може зацікавити шахраїв або ваших недоброзичливців, тому варто заздалегідь ознайомитися з інформацією про крадіжки адресу, способи захисту та збереження доменного імені. Рекомендації складені фахівцями офіційного реєстратора доменних імен Cityhost.ua.

Що являє собою домен і в чому полягає його важливість для бізнесу?

Домен є ім’ям сайту, віртуальною адресою, яка дозволяє користувачам переходити на ресурс. Одна з головних особливостей домену полягає в його абсолютній унікальності: він включає ім’я сайту (його потрібно буде придумати самостійно), а також доменну зону.

Функціонування сайту ніяк не залежить від доменного імені, але важливо розуміти, що йдеться про досить потужний маркетинговий інструмент. Необхідно грамотно та ретельно підійти до питання вибору назви для сайту, адже в іншому випадку клієнти можуть не зрозуміти його та засумніватися у ресурсі.

Таким чином, перед тим як зареєструвати домен, рекомендується проаналізувати найрізноманітніші слова та буквосполучення для пошуку найбільш відповідного вашому бізнесу варіанта.

Що потрібно знати про реєстрацію домену?

Щоб розібратися, як відбувається крадіжка доменів, варто ознайомитися з процесом їх реєстрації. Відбувається це досить просто:

  1. Створюється обліковий запис на сайті реєстратора.
  2. Вигадується назва для свого сайту.
  3. Назва вводиться у спеціальну форму, щоб перевірити, чи вона вільна.
  4. Вибирається вільна адреса та оплачується.

Найчастіше послуги реєстрації надають хостинг-провайдери. Не забувайте про те, що після оплати ви не закріплюєте за собою статус власника домену назавжди – це більше схоже на оренду, яку потрібно буде продовжувати.

реєстрація домену

Крадіжки доменів

Сьогодні відомо про різні шахрайські схеми, пов’язані з доменами. Деякі з них не можна назвати прямою крадіжкою, але при цьому вони можуть завдати чимало шкоди репутації бренду. Йдеться про кіберсквотинг:

  • Шахраї реєструють адреси, схожі з назвами найпопулярніших брендів.
  • Реєстрація співзвучних імен із назвами торгових марок, які ще не створили свої сайти.

Щодо прямої крадіжки, то найчастіше шахраї зламують електронну пошту власника, підробляють документи, після чого переносять ім’я до іншого реєстратора.

Якщо шахраям вдається «вкрасти» домен, вони пропонують власнику викупити його за вищою ціною. Багато хто на це погоджується як мінімум тому, що не хоче стикатися з репутаційними збитками.

Читайте також: UA-DRP – як відстояти своє право на домен.

Корисні рекомендації щодо захисту доменного імені від крадіжки

Щоб захистити свій домен, потрібно виконати прості дії.

Встановлення статусу clientTransferProhibited

Автоматична установка статусу clientTransferProhibited – поширена практика багатьох провайдерів. З його допомогою виконання автоматичного трансферу домену до іншого реєстратора стає неможливим.

Незважаючи на наявність даного статусу у переважної більшості провайдерів, варто все ж таки заздалегідь дізнатися, чи він встановлений.

Підключення двоетапної авторизації

Після підключення двоетапної авторизації навіть за наявності логіну та пароля для входу в обліковий запис потрібно буде підтвердити свою особу за допомогою телефонного дзвінка або вказівки коду, що прийде як СМС.

Двоетапна авторизація підключається в одному з розділів облікового запису реєстратора домену або хостинг-провайдера.

Приховування даних

Якщо деякі доменні зони приховують інформацію про власника доменного імені, то у випадку з міжнародними, такими як com, net, org, biz, знайти цю інформацію не важко. Добре, що можна скористатися послугою приховування даних – йдеться про платну функцію, проте коштує вона дешево.

Відбувається приховування електронної пошти, злом якої найчастіше й стає головною метою шахраїв. Для перевірки підключення цієї функції достатньо буде скористатися послугами сервісу Whois. Якщо функцію підключено, користувач не зможе побачити електронну адресу власника домену.

Реєстрація домену на реальні дані

Іноді під час реєстрації клієнти не вказують свої реальні дані. Однак у разі виникнення проблем і необхідності підтвердження свого права на доменне ім’я можуть виникнути труднощі.

Рекомендується вказувати реальні дані. Тоді, якщо треті особи вдадуться до неправомірних дій, у вас буде можливість звернення до судової інстанції або до арбітражу Всесвітньої організації інтелектуальної власності, щоб вирішити суперечку в досудовому порядку.

Основні правила безпеки

Завжди пам’ятайте про основні правила безпеки:

  • Актуальність контактів, що вказуються в обліковому записі на сайті хостинг провайдера або реєстратора.
  • Зберігання логінів та паролів у місцях, до яких треті особи не мають доступу.

Провайдери та реєстратори постійно удосконалюють безпеку в доменній сфері, що значно знижує ймовірність крадіжок. Однак певні кроки потрібні й від вебмайстра – у такому разі він може бути впевнений, що зробив усе можливе для захисту цифрової власності.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь