Громадський центр правосуддя: як отримати допомогу по безробіттю внутрішньо переміщеній особі?

0
121

Як  отримати допомогу по безробіттю внутрішньо переміщеній особі (далі – ВПО), яка не має документів про страховий стаж, заробітну плату та документів, що підтверджують факт звільнення?

Відповідь на це питання  стосується й осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, які не мають документів, що підтверджують періоди трудової діяльності, страхового стажу, заробітну плату та факту звільнення.

Для отримання допомоги необхідно зареєструвати статус безробітного у зручний та безпечний  для себе спосіб. ВПО має вибрати для себе один з наступних варіантів реєстрації.

  • звернутись з заявою до обраного нею міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості особисто, під час безпосереднього відвідування
  • подати заявку в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг — Портал Дія https://diia.gov.ua/
  • подати заяву онлайн на офіційному вебсайті Державної служби зайнятості, а у випадку неможливості – надіслати роздруковану, заповнену, підписану та сфотографовану заяву електронною поштою — [email protected]

Для призначення допомоги та визначенню її розміру до заяви про надання статусу безробітного ВПО має надати певний перелік документів, передбачений законодавством.

В разі відсутності у ВПО або особи, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), достатнім буде отримати такі відомості з державних реєстрів на підставі яких й буде здійснюватися призначення допомоги по безробіттю.

До отримання відомостей допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, строком до 180 календарних днів.

Після отримання відомостей, розмір допомоги по безробіттю переглядається відповідно до вимог законодавства, але не може перевищувати 1,5 мінімальні заробітні плати станом на 1 січня календарного року (що станом на 2022 рік складає 9750 гривень).

Варто пам’ятати, що після закінчення воєнного стану протягом 30 днів встановлюється термін, у який заявник зобов’язаний з’явитись до центру зайнятості, де він зареєстрований, та подати необхідні документи.

У разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення ВПО для отримання статусу безробітного подаються:

  • заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду — у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;
  • розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості);

Покрокова інструкція з реєстрації міститься на  офіційному вебсайті Державної служби зайнятості —  dcz.gov.ua

Олена Дрішлюк,

адвокат, експерт Громадського центру правосуддя

Нагадуємо, що Громадський центр правосуддя продовжує свою роботу, у тому числі й у дистанційному режимі: отримати правову допомогу, консультацію нотаріуса чи медіатора, можна звернувшись до Громадського центру правосуддя через офіційну сторінку Центру Facebook або заповнивши форму звернення на сайті www.gcp.org.ua.

Якщо у вас є інші правові питання — попередній запис, запис до спеціалістів центру (нотаріус, психолог, медіатор) або конкретного експерта може бути здійснений за телефоном (тільки по вівторках та середах) — (093) 546-56-78.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь