Чи може поліцейський фіксувати порушення ПДР на свій телефон: висновок суду

0
4959
Man shooting or taking shot of city traffic by smartphone in hand from his car, toned

Надані до суду відеозаписи із власного мобільного телефону поліцейського не можуть бути належними доказами у справі.

На цьому наголосив Сьомий апеляційний адміністративний суд по справі № 679/625/21, пише «Я і Закон».

Згідно матеріалів справи, поліцейські притягнули особу до адміністративної відповідальності за те, що вона перетнула проїжджу частину дороги, де є дві смуги в одному напрямку поза пішохідним переходом при його наявності.

Її визнали винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127 КУпАП, та оштрафували на 255 гривень.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення стали відеозаписи із власного мобільного телефону поліцейського (VTD210513-120045F.MP4, VTD210513-121046F.MP4, VID210513-122046F.MP4, WhatsApp Video 2021-05-20 at 22.29.36.mp4).

Особа не погодилася зі штрафом та оскаржила його до місцевого суду. За результатами розгляду справи суд прийняв рішення про задоволення адміністративного позову.

Не погоджуючись з судовим рішенням управління Національної поліції подало апеляційну скаргу до Сьомого апеляційного адміністративного суду. Розглянувши апеляційну скаргу суд прийшов до висновку, що апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, з наступних підстав.

Інструкцією із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1026 від 18 грудня 2018 року містить чіткий перелік пристроїв, з допомогою яких поліції надано право проводити відеофіксацію та не надає право поліцейським здійснювати відоефіксацію власними мобільними пристроями.

Таким чином, надані відповідачем із власного мобільного телефону відеозаписи не можуть бути належними доказами у справі. При цьому, відповідач не був позбавлений можливості зафіксувати правопорушення за допомогою нагрудної камери, однак такою можливістю не скористався.

У зв’язку з цим, суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, а рішення Нетішинського міського суду Хмельницької області від 17 червня 2021 року — без змін.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь