Часто поліцейські забороняють проводити відеофіксацію їхніх дій на місці зупинки. А особливо не дозволяють знімати їх службове посвідчення. При цьому посилаються на норми Конституції.

Однак, Конституція забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. А публічне виконання службових обов’язків не є особистим і сімейним життям.

При цьому, Законом «Про інформацію» передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. До того ж не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

Отже, інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою.

Тому, на місці зупинки водієві не заборонено «знімати» на телефон як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Навпаки, фото-, відео зйомка на місці може стати надалі єдиним доказом незаконних дій інспектора.

Джерело: Дорожній адвокат

5 КОММЕНТАРИИ

 1. Поліцейському забороняється будь-яким чином перешкоджати фіксуванню інформації з нагрудного знаку за допомогою технічних засобів.(розділ 3, стаття20 закону України про національну поліцію)

 2. Підскажіть будьласка як діяти якщо поліцейський давить на ту, чи іншу ситуацію, при цьому не дає дозволу ні фото чи відеозйомки його посвідчення чи значка

  • В протоколі не ставити свого підпису. Та в подальшому подати зустрічний позов, що представник поліції не показав житон, з фіксацією, посвідчення, НЕ ДОДАТОК ДО ЖИТОНУ, як завжди, а посвідчення встановленого законом зразку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1137-2018-%D0%BF#Text,
   та довіреності на право представляти інтереси юр.особи національної поліції. А це є порушенням дисциплінарного статуту поліції та закону про поліцію.
   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#n101
   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2337-19#Text

   • Олежа, ты дурак? То образец удостоверения з бесконтактной цифровой подписью. То что ты открыл для себя сайт верховной рады — это, конечно, прогресс. Но научить читать что в нем написано.

   • 2. Установити, що:

    службові посвідчення посадових осіб та працівників органів виконавчої влади та Секретаріату Кабінету Міністрів України, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який їх видано;

    до забезпечення видачі службового посвідчення з безконтактним електронним носієм посвідчення оформляються з використанням бланків попередніх зразків.

    Вторую часть прочитай с особой внимательностью

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here