Результати діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих за період 2022-2023

0
4056

«Деякі учасники ринку банкрутства досі вважають, що Комісія є перевіряючим органом, в той час, коли основним завданням Комісії є розгляд питань та прийняття рішень щодо притягнення арбітражних керуючих до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку, за результатами вже проведених перевірок»- наголосив Денис Ткаченко, діючий член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих – арбітражний керуючий.

Не зважаючи на повномасштабне вторгнення на територію нашої держави, Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих продовжила та продовжує свою роботу, навіть не дивлячись на те, що деякі члени такої Дисциплінарної комісії територіально знаходяться в різних містах країни таких як Київ, Дніпро, Харків та Рівне. Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих змогла вирішити питання проведення своїх засідань у форматі он-лайн, що дозволяє оперативно та чітко виконувати покладені на комісію обов’язки.

Так, відповідно до чинного законодавства, Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих (Надалі – за текстом Комісія) складається з 7 осіб, три з яких (в тому числі голова комісії) є працівниками регулятора Міністерства юстиції України, а чотири є діючими арбітражними керуючими які були обрані незалежною асоціацією арбітражних керуючих України. На теперішній час, головою такої Комісії є заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції — Людмили Сугак.      

 

Не зважаючи на певну кількісну перевагу у складі Комісії з боку арбітражних керуючих (4 на 3), у Комісії не відбувається будь якого зловживання такою перевагою, майже всі рішення Комісії приймаються одноголосно. В тому числі цікавими є результати статистичних даних щодо оскаржень рішень Комісії у судовому порядку, так наприклад у 2023 році на рішення Комісії не було подано взагалі позовів, у 2022 році – було подано 1 позов, у 2021році – було подано 10 позовів, у 2020 році – було подано 4 позови, а у 2019 році – було подано 33 позови. 

 

09.11.2023 Міністерством юстиції України було проведено круглий стіл на тему «Відвертий діалог: результати діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих за 2023 рік». Захід відбувся за участю всіх діючих членів Комісії, а також фахівців у сфері банкрутства, суддів, арбітражних керуючих, представників кредиторів, учасників у справах про банкрутство.

 

На даному заході, було обговорено такі питання як:

  • порядок оформлення рішень Комісії;
  • особливості дисциплінарної практики;
  • формування складу Комісії;
  • критеріїв віднесення виявлених порушень в діяльності арбітражного керуючого;
  • оцінки застосування арбітражним керуючим законодавства про банкрутство адміністративними судами.

 

Також на даному заході, всі бажаючи мали змогу задати інтересуючи питання до членів Комісії, обговорити їх та отримати на них аргументовані відповіді. На жаль, деякі учасники ринку банкрутства досі вважають, що Комісія є перевіряючим органом, в той час коли основним завданням Комісії є розгляд питань та прийняття рішень щодо притягнення арбітражних керуючих до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку, за результатами вже проведених перевірок. Крім цього члени Комісії наголосили на тому, що результати діяльності арбітражного керуючого впливають на ефективність застосування процедури банкрутства і, за таких умов, важливим є врегулювання роботи Комісії. У свою чергу, Комісія у своїй роботі має дотримуватися принципів законності, офіційності та доступності, рівності усіх перед законом, презумпції невинуватості й права на захист.

 

Ну і звісно хотілося відмітити, що сфера банкрутства в нашій державі, вже не перший рік отримує дуже вагому підтримку та вклад з боку Проекту Європейського Союзу «Право-Justice». Так наприклад за підтримки Проекту ЄС «Pravo-Justice», за результатами аналізу практики дисциплінарних проваджень щодо арбітражних керуючих, було підготовлено та опубліковано два звіти, з якими можна ознайомитися за у загальному доступі за наступними посиланнями

(https://www.pravojustice.eu/storage/app/uploads/public/5fd/a16/e58/5fda16e58cda3933706224.pdf

https://www.pravojustice.eu/storage/app/uploads/public/61d/c06/e31/61dc06e311e1f171156148.pdf ).

За результатами таких звітів, національними та іноземними експертами Проекту ЄС «Право-Justice» були надані рекомендації у сфері неплатоспроможності та дисциплінарних проваджень щодо арбітражних керуючих, які вже взяти до уваги та враховуються учасниками ринку банкрутств.

 

Матеріал підготував Денис Ткаченко,

діючий член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих – арбітражний керуючий .

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь