Звільнення військових, визнаних непридатними до служби за станом здоров’я: алгоритм дій

0
1552
#image_title

Звільнення зі служби за станом здоров’я – надзвичайно актуальна тема в умовах повномасштабної війни з росією.

Про порядок звільнення військовослужбовців, визнаних непридатними до військової служби за станом здоров’я, розповіли у ГО “Юридична сотня”.

Отже, військових, евакуйованих через поранення або хворобу до закладів охорони здоров’я (зокрема цивільних) та які знаходяться на лікуванні за межами військової частини, за поданням командирів звільняють з посад та зараховують у розпорядження посадових осіб.

Із закладу охорони здоров’я після одужання їх направляють:

  • придатних за станом здоров’я (у воєнний час) за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК) – до військових частин за місцем проходження служби, до резервних або навчальних військових частин за місцем дислокації, згідно з клопотаннями командирів військових частин, у списках особового складу яких вони перебувають;
  • непридатних за станом здоров’я (у воєнний час) за висновком ВЛК – безпосередньо до попереднього місця служби, або, згідно з клопотаннями командирів, у списках особового складу яких вони перебувають, – до визначеного в наказі про звільнення з військової служби районного ТЦК та СП для взяття на військовий облік.
  • «Стосовно військовослужбовців, визнаних ВЛК непридатними за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтв, одержаних під час виконання обов’язків, які виявили бажання проходити військову службу й надалі, може бути прийняте рішення про залишення на військовій службі за контрактом”, – зауважили юристи.

Також вони додали, що звільнення військовослужбовців, визнаних за станом здоров’я непридатними до військової служби, здійснюється наказами посадових осіб.

Якщо військовий не може прибути до частин або попередніх місць служби для підготовки документів на звільнення та здавання посад, згідно з висновком ВЛК про визнання його непридатним за станом здоров’я (зокрема з повторним медичним обстеженням через шість або дванадцять місяців), звільнення військових та виключення їх із списків особового складу в/ч здійснюють:

  • служби персоналу в/ч, у списках особового складу яких утримуються військовослужбовці;
  • служби персоналу вищих штабів (органів військового управління);
  • кадрові центри за підпорядкованістю.

При цьому умовами, які унеможливлюють прибуття військового до частин або попередніх місць служби можуть бути:

  • стан здоров’я;
  • розташування військової частини в районі ведення бойових дій, окупації, тилу ворога тощо.

Одночасно по одному примірнику витягів з наказів про звільнення направляють до військових закладів охорони здоров’я, де військові лікуються.

Військові заклади охорони здоров’я зобов’язані організувати своєчасну відправку висновків (постанов) ВЛК на військовослужбовців до служб, які звільняють персонал. І, крім того, повідомляти вказані служби про дати виписки з закладів охорони здоров’я з метою виключення військовослужбовців із списків особового складу військових частин та своєчасних розрахунків, зняття з усіх видів забезпечення”, – підкреслили фахівці.

Якщо рішенням ВЛК військових визнають непридатними до служби з виключенням з обліку або непридатними до служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час вони подаються на звільнення з військової служби до виписки із закладу охорони здоров’я.

“Не пізніше наступного дня після виключення військовослужбовців із списків особового складу військових частин служби персоналу направляють усі документи персонального обліку та приписи військовослужбовців до вказаних в наказі про звільнення районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік”, – додали у громадській організації.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь