Щоосені та взимку в Україні переводять годинник. Восени 2022 року країна також традиційно перейде на зимовий час.
Переводити годинник почали з 1981 року. Роблять це з двох причин: через існування традиції відповідності біологічному календарному часу і для економії електроенергії. Зазначимо, що 19 березня 2021 року Верховна Рада України могла остаточно скасувати переведення годинників в Україні на літній час, проте цього не сталося.
Про перехід України на зимовий час пише НВ.
Коли в Україні переводять годинник на зимовий час
Переведення годинників на зимовий та літній час в Україні визначено урядовою постановою «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року. Виходячи з цього, переведення годинника двічі на рік законодавчо закріплено.
Годинник потрібно буде перевести на зимовий час останньої неділі жовтня (у ніч із 29 на 30 жовтня) рівно о 04:00. Час потрібно перевести на годину назад, через те, що взимку світанок настає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж у літній період. У Криму, а також у частині Донецької та Луганської областей використовується місцевий час без сезонного переведення годинників.
Чим переведення годинника небезпечне для здоров’я
«Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань», — стверджує перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Крім того, вчені дійшли висновку, що перехід на зимовий час становить найбільшу небезпеку для людей, які схильні до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи. За результатами дослідження шведських медиків з Каролінського інституту в Сольні, в перші дні після переведення годинника збільшується кількість інфарктів і кількість самогубств. Американські вчені також наполегливо рекомендують відмовитися від переведення годинників. Також наголошується, що в період переходу на зимовий час збільшується кількість дорожніх інцидентів.
Як самостійно підготуватися до переходу на зимовий час
Намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі.
Провітрюйте приміщення — це допоможе наситити мозок киснем.
Проводьте вранці розминку м’язів.
Використовуйте помірно ситний сніданок для запуску організму.
Починайте змінювати свій режим сну — за два тижні до 30 жовтня поступово змінюйте час підйому вранці та відходу до сну.
Намагайтеся захистити себе від сильного стресу.
Слідкуйте за своїм харчуванням — корисна та смачна їжа принесе не менше користі, ніж гарний сон.
Якою буде різниця в часі з іншими країнами, куди виїхали українці
У світі 78 країн із 239 ще використовують літній та зимовий час. Переведення годинників у 2022 році відбуватиметься у таких країнах: країни ЄС, Ізраїль, Іран, Австралія, Мексика, Великобританія, США, Канада. Досі багато українців перебувають за кордоном через повномасштабну війну, розпочату Росією 24 лютого 2022 року. Щоб не плутатися в часі і знати, скільки зараз часу у ваших родичів, друзів та колег, ми розрахували, як відрізнятиметься час України та інших країн після переведення годинників на зимовий час.
Візьмемо за орієнтир 10:00 ранку 30 жовтня в Україні.
- Польща 9:00
- Словаччина 9:00
- Угорщина 9:00
- Молдова 10:00
- Чехія 9:00
- Румунія 10:00
- Естонія 10:00
- Ірландія 8:00
- Німеччина 9:00
- Іспанія 9:00
- Великобританія 6:00
- США 3:00 (Вашингтон)
- Норвегія 9:00
- Японія 16:00. Японія не переводить стрілки годинника.
- Грузія 11.00. Грузія в 2022 році не переводитиме годинник.