Усі налякані великим штрафами за неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня.
Так от, у жовтні 2021 штрафів точно НЕ буде (і в листопаді також). Про це заявив Міністр юстиції Денис Малюська.
З огляду на кількість юридичних осіб (більше 1 млн), які повинні подати державному реєстратору відомості про КБВ, та пропускну спроможність реєстраційної системи (наразі відомості подали лише 171 333 юрособи), пропуск дедлайну буде зумовлений об’єктивними причинами.
Водночас обов’язковою ознакою будь-якого адміністративного правопорушення є наявність вини (ст. 9 КпАП).
На думку Мін’юсту, враховуючи поточний стан справ та презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність вини (бодай у формі необережності) керівника юридичної особи, який не подав відомості про КБВ.
У таких умовах складання протоколів на керівників юросіб не є обґрунтованим та законним з огляду на відсутність усіх елементів складу правопорушення.
Більше того, гіпотетичне притягнення відповідних осіб до адмін. відповідальності не відповідало би меті адміністративного стягнення (ст. 23 КпАП).
«Коротше кажучи, не рекомендую зараз брати штурмом державних реєстраторів та переплачувати космічні гроші юристам за допомогу з поданням відомостей про КБВ.
На переконання Мін’юсту, адміністративний штраф є винятковим заходом та має застосовуватися, коли інші заходи реагування не працюють.
Насамкінець нагадаю, що проблему має остаточно вирішити законопроєкт #5807, який наразі розглядається ВРУ», — підсумував очільник Мінюсту.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here