Програли суд та не виконали рішення суду? Не сплатили адмінштраф? Не виплачуєте аліменти? Не оплатили вчасно комунальні послуги? Не виплатили кредит у визначений строк? Будьте готові побачити своє ім’я в реєстрі боржників.

За даними Мінюсту, зараз у Єдиному реєстрі боржників понад 5,5 мільйонів боргів. Більшість з них – за комунальні послуги, штрафи за порушення ПДР або несплату аліментів.

Куди звернутися, щоб видалити дані з реєстру боржників

Щоб відомості про боржника зникли з реєстру, необхідне закриття виконавчого провадження. Найшвидший спосіб – погасити борг і звернутися до виконавця. Якщо ж ви вважаєте, що ваші дані внесли до реєстру незаконно – вирішити проблему можна тільки через суд.

Для боржників, які занесені до реєстру, діють певні обмеження:

  • заборона відкриття рахунків у банку;
  • заборона нотаріусам на здійснення угод (продаж, купівля тощо);
  • заборона на виїзд з країни (це найчастіше стосується неплатників аліментів);
  • банки можуть заблокувати ваші поточні рахунки та списати з них борги.

Як перевірити, чи не внесені ви до реєстру боржників?

Найбільш простий спосіб перевірити, чи внесено людину до реєстру боржників – на сайті виконавчої служби. Там можна здійснювати пошук, ввівши прізвище, ім’я, по батькові людини та дату її народження.

Знайти юрособу в реєстрі боржників також не складно – потрібно ввести код ЄДРПОУ та прогортати сторінку до розділу «Виконавчі провадження». Або ж ввести код на сайті виконавчої служби.

Варто відзначити, що видалення даних з реєстру боржників проводиться виконавцями лише після повного погашення боргу або за рішенням суду про те, що виконавче провадження було порушено неправомірно.

Після припинення виконавчого провадження протягом 5 календарних днів судовий виконавець надсилає до департаменту по виконанню судових актів і в прикордонслужбу відповідну інформацію, яка є підставою для виключення боржника з реєстру.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here