Як оформити в Україні спадщину іноземця

0
307
RMB coins stacked in front of the housing model (house prices, house buying, real estate, mortgage concept)

Що робити, якщо в іноземного громадянина, який проживав та помер на території іншої держави, залишилось нерухоме майно в Україні? Як спадкоємцям оформити спадщину в даному випадку?

За загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця відповідно до статті 29 Цивільного кодексу України.

Якщо ж спадкодавець, якому належало майно на території України, мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається на підставі Закону України „Про міжнародне приватне право”.

Так, відповідно до ст. 71 вищезазначеного Закону спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, — правом України.

Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України дозволяє місцем відкриття спадщини визначити місцезнаходження нерухомого майна. Якщо об’єктів нерухомого майна декілька і їх місцезнаходження різне, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження одного із об’єктів цього майна на вибір спадкоємців.

Отже, спадкоємцям іноземного громадянина необхідно подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу (на вибір), в межах нотаріального округу якого знаходиться спадкове майно. 

Для перевірки факту смерті фізичної особи і часу відкриття спадщини нотаріусами витребовується від спадкоємця свідоцтво про смерть, видане органом державної реєстрації актів цивільного стану. 

Однак, якщо смерть громадянина була зареєстрована на території іншої держави, нотаріусу подається відповідний документ, виданий компетентними органами іноземної держави, який є дійсним на території України за умови його легалізації, якщо інше не передбачено законом, міжнародними договорами України.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь