Про це в інтерв’ю Громадському розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
За його словами, зараз не можна стверджувати, чи є в Україні регіони, де безпечно починати офлайн-навчання. Так, директори шкіл та місцева влада можуть зменшити ризики для дітей і працівників, але не можуть загалом усунути небезпеку російських ударів.
«Заклад освіти, управління освіти, місцева влада мають робити все, щоб максимально зменшити ризики, обладнати укриття там, де вони є, розробити алгоритми дій в різних ситуаціях та навчити дітей, вчителів, батьків. Це те, що ми можемо зробити та за що відповідаємо», — пояснює Горбачов.
Додає, що у школах, де планують офлайн-навчання, потрібно зробити зрозумілу систему навігації приміщенням, а також навчити вчителів, як правильно евакуюватися під час сирен. У Міносвіти раніше оприлюднили рекомендації, як діяти вчителям, якщо під час уроку почалася повітряна тривога.
Як каже омбудсмен, наразі немає чіткої вимоги, що вчителі мають проводити уроки в підвалах. На його думку, це залежить від умов в укриттях, кількості дітей.
«Якщо така можливість є, я б просив колег, щоб вони працювали, наскільки це можливо. Але вимагати від учителя, щоб він у підвалі під час тривоги обовʼязково проводив заняття, — це занадто», — зазначає Горбачов.