З нагоди річниці Незалежності нашої держави Національний банк введе в обіг чотири пам’ятні монети «До 30-річчя Незалежності України».
Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на пресслужбу НБУ.
Нові монети будуть із серії «Відродження української державності»:
- номіналом 5 гривень з нейзильберу (оздоблена кольоровим друком, тамподруком) тиражем 50 000 шт. – з 10 серпня 2021 року;
- номіналом 10 гривень зі срібла (оздоблена кольоровим друком, тамподруком), тиражем 3 000 шт. – з 17 серпня 2021 року;
- номіналом 50 гривень зі срібла (оздоблена локальною позолотою), тиражем 500 шт. – з 17 серпня 2021 року;
- номіналом 250 гривень із золота, тиражем до 400 шт. – з 17 серпня 2021 року.
Додатково Національний банк до цього свята відкарбує нову інвестиційну монету України. Монета «30 років Незалежності України» номіналом 1 гривня зі срібла, що буде введена у обіг 17 серпня 2021 року тиражем 15 000 шт.
«Цьогоріч ми відзначаємо 30-річницю Незалежності України, і Національний банк вирішив присвятити цій даті низку монет, які назавжди вкарбують її в історію України та світу, – наголосив під час презентації директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко. – Ми намагалися зобразити на наших монетах усю палітру національних символів та поєднати їх із сучасними новаціями і технологіями карбування».
Він розповів, що першу пам’ятну монету, присвячену 30-річчю Незалежності України, українці зможуть придбати вже відсьогодні, з 10 серпня: «Пам’ятна монета з нейзильберу вже доступна для купівлі у інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку, а також згодом придбати їх можна буде у банків-дистриб’юторів з продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції».
Монетний двір є структурним підрозділом Банкнотно-монетного двору НБУ та здійснює карбування усіх українських монет і виготовлення державних нагород.
«Власний Монетний двір дає нам можливість втілювати на монетах символи української державності. Перед тим, як віднайти своє втілення у металі, монети до 30-річчя Незалежності України пройшли складний та тривалий технологічний шлях – від творчого задуму художників та скульпторів до готового виробу, що здатний гідно презентувати цей етап у становленні нашої держави», – наголосив генеральний директор Банкнотно-монетного двору НБУ Володимир Баглай.