Президент Володимир Зеленський 22 лютого підписав указ про призов резервістів в особливий період.
«На сьогодні немає потреби у загальній мобілізації. Нам необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування. Мною, як Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, видано указ про призов резервістів в особливий період», — зазначив Глава держави у своєму відеозверненні до українського народу.
Він підкреслив, що йдеться виключно про громадян, які зараховані до оперативного резерву.
КОГО СТОСУЄТЬСЯ УКАЗ ПРО ПРИЗОВ?
У квітні 2021 року Зеленський підписав закон, який дозволяє призивати резервістів без оголошення окремої мобілізації.
Саме цей документ запроваджує новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб із числа резервістів у особливий період.
Так, в особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.
ЩО ТАКЕ ОПЕРАТИВНИЙ РЕЗЕРВ?
Відповідно до постанови Кабміну, оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на:
1) резерв першої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях), призначених для доукомплектування органів військового управління, військових частин та підрозділів бойового складу Збройних Сил, органів управління, військових частин та підрозділів інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв’язку;
2) резерв другої черги, що складається з резерву нарощування та територіального резерву.
Резерв нарощування включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування органів військового управління, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, які не увійшли до бойового складу Збройних Сил, зокрема тих, що формуються в особливий період (стратегічних резервів), військових навчальних закладів, установ та організацій, нових органів управління, військових частин та підрозділів інших військових формувань.
Територіальний резерв включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування військових частин, підрозділів територіальної оборони.