В Україні коло потерпілих від булінгу планують розширити

0
310
Female Elementary School Pupils Whispering In Playground

На розгляді Верховної Ради знаходиться законопроєкт щодо вдосконалення законодавства щодо протидії булінгу (цькування).

У пояснювальній записці зазначено про позитивний вплив запровадження адміністративної відповідальність за цькування у закладах освіти на рівень безпеки та захисту від булінгу у таких закладах.

За інформацією Освітнього омбудсмена України, загалом від 19 лютого 2019 року по 10 грудня 2020 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень налічується 618 справ першої інстанції про адміністративні правопорушення, які стосуються булінгу. При цьому суди притягали до адміністративної відповідальності і вчителів, і батьків, і керівників закладів освіти.

Крім того, за даними аналітичного дослідження «Попередження та протидія кібербулінгу в дитячому середовищі України», понад 18% рішень щодо булінгу стосуються випадків використання засобів електронних комунікацій, тобто дій, які завдали психологічних страждань і були вчинені в інтернеті за допомогою гаджетів. Найбільше протоколів стосовно онлайн-цькування, або ж кібербулінгу, складено в Київській області. Частіше ображають хлопці  (70%), а от страждають від кібербулінгу переважно дівчата  (близько 80%).

Ініціатори законопроєкту зазначають, що з булінгом стикаються не тільки учасники освітнього процесу, а й учасники оздоровчо-виховного, навчально-тренувального процесу.

Тож, законопроєктом пропонується додатково на законодавчому рівні захистити від булінгу учасників оздоровчо-виховного та навчально-тренувального процесу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь