Верховна Рада встановила в Україні Всеукраїнський День відповідальності людини, який будуть відзначати щорічно 19 жовтня.
Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на пресслужбу парламенту.
«Враховуючи необхідність якісного перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини» Верховна Рада України постановляє установити в Україні Всеукраїнський День відповідальності людини, який відзначати щорічно 19 жовтня», — йдеться в повідомленні.
У зв’язку з цим Верховна Рада рекомендує Кабінету Міністрів України, місцевим державним адміністраціям розробити заходи з відзначення на державному та місцевому рівнях Всеукраїнського Дня відповідальності людини та вшанування пам’яті Богдана Дмитровича Гаврилишина.
Зазначається, що постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Довідка.
Цього ж 2021 року відзначатиметься 95 років з дня народження всесвітньо відомого українця Богдана Дмитровича Гаврилишина, що є ще однією важливою символічною датою.
Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року. Видатний українець, професор, один з відомих у світі вчених, радників і консультантів з питань управління та міжнародних відносин, член Римського клубу, Світової академії мистецтв та науки, Міжнародної академії менеджменту, співзасновник Бізнес-школи МІМ-Київ, Міжнародного інституту менеджменту в Індії (МІМ-Делі), співзасновник Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Автор книг «Залишаюсь українцем», «Дороговказами в майбутнє. До ефективних суспільств», радник першого Президента Україні, 4-х голів Верховної Ради та 3-х Прем’єр-Міністрів, особистість, яка безпосередньо долучилась до творення української державності.
Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю Організацією Об’єднаних Націй у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ — «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей.