Урядом внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти.

Про це повідомляє пресслужба МОН, пише «Я і Закон».Зміни покликані вдосконалити процедуру виборів керівника закладу вищої освіти з дотриманням принципів демократичності, відкритості та гласності. Це мінімізує виникнення спірних питань під час проведення першого та другого туру виборів.

Відповідно до оновленої процедури:  • оголошення про проведення конкурсу розміщується засновником на офіційному вебсайті та закладом вищої освіти на його офіційному вебсайті не пізніше, ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка обіймає посаду керівника, або протягом тижня з дня утворення вакантної посади;
  • усі кандидати проходять перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади»; у разі виявлення, що кандидат належить до осіб, до яких застосовується заборона обіймати керівні посади, претендент отримує відмову у призначенні на посаду керівника;
  • переможцем виборів вважається кандидатура, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають брати право у виборах, а в разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here