Заправаджено нову процедуру фіксації судового засідання. Про це повідомляє ДСА України.
Відтепер відсутня потреба у використанні оптичних дисків для збереження запису. Фіксація судового засідання здійснюватиметься підсистемою відеоконференцзв’язку, а самі записи судового засідання зберігатимуться в централізованому сховищі даних.
Щорічна економія на витратах судів з придбання дисків становитиме мінімум 20 млн грн., оскільки вартість збереження одиниці об’єму даних на жорстких дисках дешевша, ніж на оптичних носіях інформаціі.
До того ж переважна більшість матеріалів судових справ є не довготривалого зберігання, що дозволятиме кожні 3-5 років видаляти записи судових засідань за матеріалами справ, які підлягають знищенню. Повторне використання носіїв інформації кожні 3-5 років також додатково економитиме від 60 до 100 млн грн. з відповідною періодичністю.
Фіксація судового засідання
здійснюватиметься підсистемою відеоконференцзв’язку не лише для засідань, які відбуваються в режимі відеоконференції, а й для тих, які відбуваються у звичному режимі, в приміщенні суду. Відповідний функціонал відеоконференції з одним учасником (залом судового засідання) реалізовано адміністратором підсистеми (Центром судових сервісів Андрій Слюсаренко) та вже опробовано судами.
Записи судового засідання, які зберігатимуться в централізованих сховищах даних, будуть доступні за веб-посиланням в суді. Для учасників судового процесу відповідне посилання стане активним після сплати судового збору, що дозволить ознайомлюватися із записом судового засідання дистанційно.
З’являється технічна можливість дистанційної роботи секретаря судового засідання (поза межами приміщення суду) для фіксації судового засідання, яке проходить в суді.
Надійність збереження інформації на жорстких дисках на порядок вище, ніж на оптичних, які легко піддаються фізичному пошкодженню, що несе високі загрози втрати записів судового засідання.
У виключних випадках (відсутність інтернет-зв’язку чи наявність інших причин, що перешкоджають застосування підсистеми відеоконференцзв’язку) новий порядок фіксування передбачає можливість використання наявного в суді локального програмного забезпечення (на оптичних носіях).
Інструкцію по застосування нової процедури фіксування судового засідання затверджено наказом ДСА України від 06.06.2022, номер 156.