В судах України запровадили нову процедуру фіксації судових засідань

0
712
Заправаджено нову процедуру фіксації судового засідання. Про це повідомляє ДСА України.
Відтепер відсутня потреба у використанні оптичних дисків для збереження запису. Фіксація судового засідання здійснюватиметься підсистемою відеоконференцзв’язку, а самі записи судового засідання зберігатимуться в централізованому сховищі даних.
Щорічна економія на витратах судів з придбання дисків становитиме мінімум 20 млн грн., оскільки вартість збереження одиниці об’єму даних на жорстких дисках дешевша, ніж на оптичних носіях інформаціі.
⏯ До того ж переважна більшість матеріалів судових справ є не довготривалого зберігання, що дозволятиме кожні 3-5 років видаляти записи судових засідань за матеріалами справ, які підлягають знищенню. Повторне використання носіїв інформації кожні 3-5 років також додатково економитиме від 60 до 100 млн грн. з відповідною періодичністю.
⏯ Фіксація судового засідання
здійснюватиметься підсистемою відеоконференцзв’язку не лише для засідань, які відбуваються в режимі відеоконференції, а й для тих, які відбуваються у звичному режимі, в приміщенні суду. Відповідний функціонал відеоконференції з одним учасником (залом судового засідання) реалізовано адміністратором підсистеми (Центром судових сервісів Андрій Слюсаренко) та вже опробовано судами.
⏯ Записи судового засідання, які зберігатимуться в централізованих сховищах даних, будуть доступні за веб-посиланням в суді. Для учасників судового процесу відповідне посилання стане активним після сплати судового збору, що дозволить ознайомлюватися із записом судового засідання дистанційно.
⏯ З’являється технічна можливість дистанційної роботи секретаря судового засідання (поза межами приміщення суду) для фіксації судового засідання, яке проходить в суді.
⏯ Надійність збереження інформації на жорстких дисках на порядок вище, ніж на оптичних, які легко піддаються фізичному пошкодженню, що несе високі загрози втрати записів судового засідання.
⏯ У виключних випадках (відсутність інтернет-зв’язку чи наявність інших причин, що перешкоджають застосування підсистеми відеоконференцзв’язку) новий порядок фіксування передбачає можливість використання наявного в суді локального програмного забезпечення (на оптичних носіях).
⏯ Інструкцію по застосування нової процедури фіксування судового засідання затверджено наказом ДСА України від 06.06.2022, номер 156.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь