Відповідно до Закону «Про запобігання корупції», до державних службовців застосовуються обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими різновидами діяльності.
Зокрема забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю.
У зв’язку з тим, що деякі держслужбовці виїхали за кордон або перебувають у вимушеному простої без збереження заробітної плати, у Верховній Раді час від часу пропонують послабити антикорупційні обмеження в частині зайняття оплачуваною чи підприємницькою діяльністю.
Нині до другого читання готується законопроект Галини Третьякової № 7251, у якому певні обмеження можуть лібералізувати.
📌Водночас у ЗМІ зазначалось, що схожий законопроект № 7280 зареєструвала голова Комітету ВР із питань антикорупційної політики Анастасія Рудіна і він уже проходить етап другого читання. Там також міститься норма, яка дозволяє суміщення з іншими різновидами діяльності.
Так, проект 7280 стосуватиметься наступних категорій:
▪️державних службовців (крім державних службовців категорії А), посадових осіб місцевого самоврядування (крім посадових осіб, посади яких віднесені до 1–3 категорій), якщо такі особи перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або в разі простою.
▪️трудові договори (контракти), цивільно-правові договори про надання послуг або правочини у сфері підприємницької діяльності укладаються з юридичними особами приватного права або ФОП, стосовно яких такі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here