Шевченківський районний суд м. Києва повідомляє, що залишається позбавленим доступу до мережі «Інтернет» внаслідок заборгованості Державної судової адміністрації України перед провайдером.
В умовах воєнного стану дистанційна та електронна форма судочинства гарантує безпеку всім учасникам судового процесу. Натомість у Шевченківському районному суді м. Києва з 11 години 00 хвилин 14 червня 2022 року зупинено доступ до електронної пошти суду, підсистеми «Електронний суд», функціоналу автоматизованої системи документообігу (в частині направлення рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень, обміну вхідною та вихідною кореспонденцією). У залах судових засідань обмежено доступ до програмного забезпечення «АКОРД», що призвело до неможливості проводити судові засідання за допомогою вказаного програмного забезпечення.
Шевченківський районний суд м. Києва також позбавлений можливості проводити судові засідання в режимі відеоконференцзв’язку, в тому числі і за дорученням (ухвалами) інших судів, а також повідомляти учасників судових проваджень про час та місце судових засідань шляхом направлення відповідних повідомлень (повісток про виклик) електронною поштою.
Наразі в провадженні Шевченківського районного суду м. Києва наявне клопотання про проведення окремої процесуальної дії в межах досудового розслідування Міжнародним кримінальним судом в режимі відеоконференцзв’язку із Шевченківським районним судом м. Києва, з метою отримання доказів у справі щодо російської агресії проти держави Україна. Без належного інтернет-зв’язку провести таку конференцію не вбачається можливим. Відмова у задоволенні відповідних вимог Міжнародного кримінального суду з підстав, які не залежать від можливостей суду, може призвести до вкрай негативного враження про організаційну роботу державних органів України на міжнародному рівні та мати непередбачувані наслідки.
Припинення доступу до мережі «Інтернет» фактично може призвести до повного зупинення документообігу в Шевченківському районному суді м. Києва в цілому, що в нинішніх реаліях існування держави є абсолютно неприпустимим.
Варто зауважити, що Комітет Верховної ради України з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту схвалити за основу законопроєкт № 7404 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення судочинства в умовах воєнного стану». Документом пропонується дозволити особам на час воєнного стану брати участь в розгляді справ про адміністративні правопорушення в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Отже, на державному рівні активно запроваджуються дистанційні форми роботи суду. Натомість, відсутність інтернет-зв’язку в Шевченківському районному суді м. Києва суттєво ускладнює належну та необхідну роботу суду.
З метою запобігання повної зупинки документообігу суду в цілому та недопущення зриву судових засідань, Шевченківський районний суд м. Києва просить Державну судову адміністрацію України вжити всіх можливих заходів та забезпечити підключення суду до мережі «Інтернет» у найкоротший строк.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here