Киевская городская государственная администрация решила расширить список вариантов, которые подпадают под определение термина «общественное место», где с 6 апреля обязательно необходимо носить маску или респиратор.

Об этом идет речь в распоряжении №12 руководителя работ по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации Николая Поворозника.

«Запрещено пребывание в общественных местах (в том числе в случае выгула домашних животных одним лицом и в случае служебной необходимости) без одетых средств индивидуальной защиты, в частности респиратора или защитной маски, в том числе изготовленных самостоятельно», — говорится в документе.

При этом под термином «общественное место» для этого запрета понимаются:

 • парки, рекреационные зоны, сады, скверы, площадки;
 • майданы, площади, бульвары, проспекты;
 • улицы, переулки, спуски, проезды, пешеходные и велосипедные дорожки;
 • подземные переходы;
 • пляжи;
 • кладбища;
 • другие территории общего пользования;
 • помещения органов государственной власти и местного самоуправления, других госучреждений;
 • предприятия, учреждения и организации(в частности, но не исключительно, магазины и предприятия сферы услуг);
 • гостиницы, хостелы, общежития;
 • вокзалы и аэропорты;
 • транспорт и остановки общественного транспорта;
 • придомовые территории;
 • территории предприятий, учреждений, организаций и закрепленные за ними территории.

Напомним, Кабмин утвердил список дополнительных ограничений в период карантина для борьбы с распространением коронавируса. Эти ограничение уже начали действовать с сегодняшнего дня.

2 КОММЕНТАРИИ

 1. С какого перепугу какой-то Поворозник (кто это?????) будет запрещать людям выходить из дому без маски…… а ничего, что эта маска у многих ОДНА — с начала карантина???? Я, может, в ломбард иду…..а там должны видеть лицо заемщика…… 🙂 хватить стебаться над народом!!!!!! Сначала впустили 300 000 (почти) заробитчан без дОлжной обсервации……а теперь остальным 40 млн. рассказываете КУДА им ходить в масках…… сами…ИДИТЕ ВЫ!!!!!

 2. Наразі просто йде свідоме маніпулювання громадською думкою під егідою «боротьби» з коронавірусом. Влада, причому абсолютно безпорадна на всіх рівнях, намагається будь-яким чином довести до населення доцільність свого існування у сучасному вигляді. При цьому абсолютно ігноруються наступні основні чинники, які дійсно б могли запобігти ще більш масовому розповсюдженню інфекції:
  1. Відсутність у мережах аптечних закладів НОРМАЛЬНИХ засобів для захисту органів дихання за АДЕКВАТНИМИ цінами. Я маю на увазі респіратори з класом захисту хоча б FFP2. Те що наразі продається в аптеках за аболютно неадекватною вартістю важко назвати засобом захисту навіть з великою натяжкою. Питання чому ці самі засоби шаленими темпами продавали за кордон вже навіть за підтвердження випадків захворювання в країні залишається відкритим. Але у будь-якому випадку це на має хвилювати пересічного громадянина. І лише за відсутності дефіциту так званих «масок» для широкого загалу влада може щось там вимагати.
  2. Наявність нормальних тестів для виявлення коронавірусної інфекції. І не лише наявність їх в достатній кількості, а й забезпечення ними профільних установ охорони здоров`я. Так само як і засобів захисту для лікарів первинної ланки та інфекціоністів по всій країні, а не лише в окремих закладах для показухи.
  3. Етап, що вже безповоротньо втрачений, але який ще матиме суттєвий, якщо не визначальний, вплив на подальше розповсюдження інфекції в країні. Масове повернення громадян України на історичну батьківщину без проведення необхідних лабораторних маніпуляцій (вимірювання температури не рахується) та нормальної обсервації.
  І ще один момент. В чинному законодавстів відсутнє чітке поняття визначення «громадське місце». Винятком є Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», але його трактування терміну «громадське місце» лише частково підпадає під ті формулювання, які до нього намагається «прикрутити» чинна влада.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here