Українцям дали корисні поради, як отримати страхове відшкодування у разі дорожньо-транспортної пригоди. Про це розповіли в пресслужбі МТСБУ, пише «Я і Закон».
Якщо трапилася ДТП, кожен учасник дорожнього руху повинен дотримуватись простих правил:
- Викликати швидку допомогу та поліцію, надати необхідну першу допомогу, якщо в ДТП є травмовані люди.
- Учасники ДТП мають проінформувати один одного про себе, своє місце проживання та надати інформацію щодо чинних полісів ОСЦПВ.
- Викликати на місце ДТП патрульну поліцію для оформлення дорожньої пригоди. Якщо ДТП підпадає під умови (http://bit.ly/2wQ6A68), скористуйтесь європротоколом – спеціальним бланком повідомлення про подію.
- Кожен водій має невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів повідомити власну страхову компанію про факт настання ДТП.
Наступні дії постраждалого в ДТП:
- Якщо постраждав пішохід чи велосипедист, він повідомляє страхову компанію винуватця ДТП (оскільки він не повинен мати поліс ОСЦПВ)
- Постраждалому потрібно протягом 30 днів надати страховику письмову заяву про страхове відшкодування та інші документи, передбачені законодавством, зокрема:
- довідку патрульної поліції про фіксацію ДТП або європротокол;
- паспорт заявника;
- документ, що підтверджує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину);
- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків (якщо заявник – фізична особа);
- документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день вчинення ДТП;
- документи, що засвідчують витрати на лікування, строки перебування на лікарняному, інвалідність тощо в випадку, коли шкода заподіяна здоров’ю людини.
Якщо лікування ще триває, і повний обсяг витрат на нього невідомий, необхідні документи можна додати до заяви пізніше.
- відомості про банківські реквізити заявника.
- Постраждала сторона в випадку пошкодження автомобілю також має надати його страховій компанії для проведення огляду.
Автівка повинна зберігатись до огляду в тому стані, який залишився після аварії, її не можна ремонтувати. Страховик, в свою чергу, повинен провести огляд протягом 10 робочих днів після отримання письмового повідомлення.
Якщо страхова компанія не вклалась з оглядом у цей строк – постраждалий має право вже ремонтувати автівку, проте краще перед цим або викликати експерта за власний кошт (страхова потім відшкодує оплату його роботи) або в інший спосіб документально зафіксувати пошкодження (наприклад, отримати акт огляду з СТО).