У Верховній Раді України планують узаконити карантин

0
1337
Doctor woman use infrared forehead thermometer gun to check body temperature. For virus covid-19 symptoms. Woman with the isolation gown or protective suits and surgical face masks outdoor.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину” за № 6508 від 06.01.2022.

Проект Закону розроблений з метою врегулювання питання запровадження карантину та покращення взаємодії органів державної влади в умовах глобальних викликів, пандемій та епідемій.

Конституційний Суд України у своєму рішенні від 28 серпня 2020 року № 10-р/2020 у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20 травня 2020 року № 392, положень частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», абзацу дев’ятого пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» наголошує, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом – актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України.

Враховуючи зазначене, проектом пропонується внести зміни до таких законів України:

  1. Статтю 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» викласти в такій редакції:

«Стаття 29. Карантин

Карантин встановлюється, продовжується та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Встановлення карантину на території, яка розташована у межах більше ніж шести областей (у тому числі, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим) запроваджується за погодженням із Радою національної безпеки і оборони України.

Карантин встановлюється на строк, що не перевищує двох місяців. У разі несприятливої епідемічної ситуації Кабінет Міністрів України приймає рішення про продовження карантину. 

Рішення про встановлення, продовження карантину, а також про його відміну, негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.

У рішенні про встановлення карантину зазначаються:

  • відомості про інфекційну хворобу, з метою протидії поширенню якої запроваджується карантин;
  • територія, на якій запроваджено карантин; 
  • перелік профілактичних, протиепідемічних та інших заходів;
  • перелік суб’єктів, на яких покладається здійснення контролю за виконанням протиепідемічних, профілактичних та інших заходів. 

Протиепідемічні заходи можуть включати:

  • особливі умови і режим пересування населення та господарської діяльності;
  • підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів);
  • особливі умови в’їзду та виїзду з території, на якій запроваджено карантин; 
  • особливі умови і режим здійснення пасажирських перевезень;
  • особливі умови і режим перетину кордону іноземцями та особами без громадянства;
  • особливі умови і режим відвідування закладів освіти;
  • інші заходи визначені законом».
  1. Перший пункт частини першої статті 4 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» доповнити абзацом такого змісту:

«погодження встановлення Кабінетом Міністрів України карантину на території, яка розташована у межах більше ніж шести областей (у тому числі Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя)».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь