Стати суддею в Україні можна буде у 25 років: деталі законопроєкту

3
3936

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6498 про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», в якому пропонують змінити в Україні віковий бар’єр для кандидатів на посаду судді.

Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на текст законопроекту.

Проектом Закону пропонується змінити віковий бар’єр для кандидатів на посаду судді. А саме в частині першій статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» слово «тридцяти» замінити словами «двадцяти п’яти».

«На сьогоднішній день надходження на  розгляд  судів  великої  кількості  справ  та матеріалів  значно  збільшило  навантаження  на  суддів. Також до перевантаження судів призвела велика кількість вакантних посад  суддів», — йдеться в пояснювальній записці.

На думку ініціаторів законопроекту, така ситуація може негативно впливати на якість розгляду справ.

«Вимоги до кандидата на посаду судді визначено статтею 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», тож саме в цю статтю пропонується внести зміни. Це дасть змогу взяти участь в конкурсі більшій кількості фахівців, підвищить якість кадрового складу, оновиться суддівський корпус та зменшиться навантаження на суди», — зазначають нардепи.

На думку нардепів, прийняття законопроекту матиме наступні позитивні наслідки:

  • збільшення «конкуренції» на вакантні посади суддів, надання можливостей участі в доборах кандидатів на посаду судді ширшому колу фахівців;
  • сприяння оновленню суддівського корпусу;
  • зменшення навантаження на суддів.

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Ну так,прокурорські і суддівські дітки ростуть і будуть років із десять голодні сидіти?Потрібно ж діточрк після школи влаштувати на хлібне місце.

  2. Бля…та их так надо садить через одного, а теперь ещё малолетняя мажорва наденет судейскую мантию…полный беспредел.

  3. Очень лукавое обоснование. Никаких положительных последствий это не повлечет. Видимо пора пристороить новую поросль судейских династий, 5 лет ждать не хотят

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь