Стало відомо, як будуть працювати українські школи у новому навчальному році

0
15950

Міністерство освіти і науки України випустило інструктивно-методичні рекомендації щодо навчального року в умовах війни. Як будуть працювати школи в новому навчальному році, пояснив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, пишуть Українські новини.

За його словами, кожна школа по-своєму готова забезпечувати одночасно і навчальний процес, і безпеку учнів.

«Така інформація весь час змінюється і доповнюється. Скільки шкіл на загал будуть займатися онлайн, а скільки офлайн ― сказати складно. Треба дивитися на конкретну школу в конкретному місці, бо навіть в межах одного населеного пункту можуть бути різні умови», ― сказав Горбачов.

Він зазначив, що на сьогодні остаточно визначилися, що будуть навчатися онлайн області поблизу лінії фронту.

«Абсолютно це підтримую, адже коли час дольоту снаряда менше ніж хвилина, то навіть тривогу оголосити ми не встигнемо. А в тих місцях, де є можливості, облаштують укриття, і діти зможуть навчатися офлайн, якщо батьки зроблять такий вибір», ― зазначив освітній омбудсмен.

Горбачов також звернув увагу на певні нюанси щодо тривалості навчання та кількості учнів у класі, які треба обов’язково знати освітянам.

  1. Навчальний рік може тривати менше або довше, ніж 175 днів.

За словами освітнього омбудсмена, тривалість навчального року прописана в Законі про повну загальну середню освіту, але в умовах воєнного часу цей норматив знято, тож тривалість семестрів, канікул, розподіл часу школи визначатимуть індивідуально.

«Ми й надалі будемо жити в ситуації невизначеності, тож здатність школи гнучко реагувати на обставини, що змінюються, є дуже важливою. І цей інструктивний лист дає таку можливість», ― сказав він.

  1. На час дії воєнного стану знімаються обмеження щодо верхньої межі кількості учнів у класі для дистанційного навчання.

За словами Горбачова, для офлайнових класів обмеження залишаються тими ж самими, тобто не більше 30 учнів. Якщо у класі менше ніж 5 дітей, то це буде індивідуальне офлайн-навчання, а для онлайну кількість дітей у класі школа визначає самостійно.

Він також зазначив, що у МОН підготували багато корисних рекомендацій освітянам щодо психологічної підтримки, використання певних навчальних посібників, складання освітньої програми, використання різних модельних програм тощо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь