Розроблено рекомендації щодо визнання українських освітніх кваліфікацій за кордоном

0
389
Education concept. Student studying and brainstorming campus concept. Close up of students discussing their subject on books or textbooks. Selective focus.

Сьогодні опубліковано рекомендації Європейської комісії щодо визнання українських освітніх кваліфікацій.

«Вдячний Європейському Союзу та Марії Габрієл, Комісару Європейської комісії з питань інновацій, досліджень, культури, освіти, молоді та спорту за підтримку сфери освіти України. Розроблення практичних інструкцій щодо швидкого визнання українських освітніх кваліфікацій – це черговий крок до забезпечення права українців на освіту та працевлаштування, зокрема в європейському просторі вищої освіти відповідно до Лісабонської конвенції про визнання кваліфікацій вищої освіти», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Документ розроблений з метою надання конкретної підтримки закладам вищої освіти та національним центрам визнання освітніх кваліфікацій під час оцінювання документів про освіту, виданих українськими закладами освіти, з урахуванням відповідних компетенцій.

Рекомендації містять актуальний опис системи освіти України на всіх рівнях – від шкільної до вищої, а також детальну інформацію щодо різновидів українських освітніх кваліфікацій. Окремий підрозділ ілюструє заходи, вжиті Україною у зв’язку з військовою агресією рф за підтримки білорусі, задля забезпечення сталості освітнього процесу в українських закладах освіти. Значну увагу зосередили на описі цифрових інструментів верифікації українських документів про освіту, які здійснює Єдина державна електронна база з питань освіти.

Посібник також містить рекомендації, які допоможуть із перекладом документів про освіту та сприятимуть усуненню мовного бар’єру, з яким стикаються під час перевірки елементів присвоєних кваліфікацій, а також методи перевірки автентичності кваліфікацій.

Документ розроблено спільно з Міністерством освіти і науки України, ДП «Інформаційно-іміджевий центр», що виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності в Україні, Національним інформаційним центром академічної мобільності Італії (CIMEA) та Європейською комісією.

Нагадаємо, понад 20 тис. українських вступників підтвердили участь у складанні НМТ в країнах ЄС.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь