Сьогодні опубліковано рекомендації Європейської комісії щодо визнання українських освітніх кваліфікацій.
«Вдячний Європейському Союзу та Марії Габрієл, Комісару Європейської комісії з питань інновацій, досліджень, культури, освіти, молоді та спорту за підтримку сфери освіти України. Розроблення практичних інструкцій щодо швидкого визнання українських освітніх кваліфікацій – це черговий крок до забезпечення права українців на освіту та працевлаштування, зокрема в європейському просторі вищої освіти відповідно до Лісабонської конвенції про визнання кваліфікацій вищої освіти», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Документ розроблений з метою надання конкретної підтримки закладам вищої освіти та національним центрам визнання освітніх кваліфікацій під час оцінювання документів про освіту, виданих українськими закладами освіти, з урахуванням відповідних компетенцій.
Рекомендації містять актуальний опис системи освіти України на всіх рівнях – від шкільної до вищої, а також детальну інформацію щодо різновидів українських освітніх кваліфікацій. Окремий підрозділ ілюструє заходи, вжиті Україною у зв’язку з військовою агресією рф за підтримки білорусі, задля забезпечення сталості освітнього процесу в українських закладах освіти. Значну увагу зосередили на описі цифрових інструментів верифікації українських документів про освіту, які здійснює Єдина державна електронна база з питань освіти.
Посібник також містить рекомендації, які допоможуть із перекладом документів про освіту та сприятимуть усуненню мовного бар’єру, з яким стикаються під час перевірки елементів присвоєних кваліфікацій, а також методи перевірки автентичності кваліфікацій.
Документ розроблено спільно з Міністерством освіти і науки України, ДП «Інформаційно-іміджевий центр», що виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності в Україні, Національним інформаційним центром академічної мобільності Італії (CIMEA) та Європейською комісією.
Нагадаємо, понад 20 тис. українських вступників підтвердили участь у складанні НМТ в країнах ЄС.