Проверка партнеров по бизнесу и контрагентов. Советы адвоката

0
528

Безпека у співпраці з бізнес-партнерами та контрагентами, їх надійність – є запорукою Вашого успіху та належної ділової репутації. Тому рекомендуємо відповідально підходити до даного питання як на момент створення бізнесу, так і в процесі діяльності. Своєчасні заходи з безпеки стануть запобіжним заходом і зможуть уберегти Ваш бізнес від судових процесів та додаткових збитків. Далі хочу виділити три основні реєстри, в яких необхідно перевірити партнера / контрагента перед підписанням документів.

  1. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадський формувань (надалі – ЄДР) https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

Перевірку відомостей в ЄДР – можна зробити за ідентифікаційним номером та/або найменуванням юридичної особи / П.І.Б., ідентифікаційним номером фізичної особи – підприємця. Для перевірки повноважень підписанта від імені юридичної особи, необхідно обов’язково отримати засвідчену копію статуту, а у разі оприлюднення статуту на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України – копію опису, на якому зазначено відповідний код доступу. За даним кодом доступу Ви можете ознайомитися зі статутом юридичної особи та перевірити наявність у ньому обмежень на укладення керівником (іншою посадовою особою) договорів. У разі укладення договорів на підставі довіреності – обов’язково перевіряйте повноваження, зазначені в довіреності, строк її дії.

Звертаємо увагу на те, що в ЄДР є можливість отримання детальної інформації про власників юридичної особи, керівника, історію її змін, можна перевірити зареєстрованих юридичних осіб за відповідною фізичною особою, а також інформацію, де відповідна фізична особа є керівником.

  1. Єдиний державний реєстр судових рішень (надалі – ЄДРСР) http://reyestr.court.gov.ua/

Проаналізуйте партнера за даними ЄДРСР шляхом введення його найменування або ідентифікаційного номеру в графі «пошук за контекстом». При наявності значної кількості судових рішень – ознайомтеся з їх змістом – позивачем чи відповідачем виступає Ваш партнер / контрагент, на користь кого стягується борг та в якій сумі. У разі наявності ухвал за кримінальними провадженнями – окремо здійсніть пошук за номером кримінального провадження.

  1. Єдиний реєстр боржників (надалі – ЄРБ) https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

Обов’язково перевірте партнера /контрагента в даному реєстрі, оскільки даний реєстр був створений з метою запобігання відчуження боржниками майна. Відповідно до останніх змін законодавства, нотаріуси та інші державні реєстратори перед здійсненням будь-якої угоди з відчуження майна зобов’язані перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників. Якщо в ході перевірки реєстру буде встановлено, що особа, яка звернулася для відчуження нерухомого майна значиться у реєстрі боржників, нотаріус або реєстратор зобов’язаний відмовити у здійсненні реєстраційних дій та повідомити органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про майно, з питань відчуження якого звернувся боржник. Виконавець, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання такого повідомлення зобов’язаний прийняти рішення про накладення арешту на таке майно.

Перевірку можна провести самостійно, в тому числі з використанням спеціальних сервісів і сайтів для перевірки. Проте у випадку значних капіталовкладень у новий проект, придбанні нерухомості, іншого цінного майна, укладення угод в значних розмірах, – рекомендуємо скористатися послугами адвоката, який використовуючи різноманітні способи і джерела інформації, проведе ретельний аналіз, юридично грамотно оформить і підготує документи.

 

Галина Кучеренко,

Адвокат компанії KVADRA PRAVO

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь