Комітет Міністрів Ради Європи прийняв Рекомендацію, адресовану 46 державам-членам, спрямовану на допомогу їм у боротьбі з шахрайством у сфері освіти.
Рекомендація є результатом чотирьох років роботи в рамках платформи ETINED Ради Європи щодо етики, доброчесності та прозорості в освіті та стосується необхідності загальноєвропейського підходу в цій сфері.
Цей новий правовий стандарт складається з чотирьох аспектів: запобігання, судове переслідування, міжнародна співпраця та моніторинг. Текст містить шість основних рекомендацій державам-членам Ради Європи:
- сприяти якісній освіті шляхом усунення шахрайства в освіті;
- захистити учнів, студентів, дослідників і персонал усіх рівнів освіти від організацій і осіб, які займаються продажем (і рекламою) шахрайських послуг;
- забезпечувати підтримку впровадження профілактичних і захисних заходів, а також культуру рівності можливостей на всіх рівнях і в усіх секторах освіти та навчання, а також у переході між цими секторами;
- для моніторингу технологічних розробок, які можуть підтримувати нові форми шахрайства;
- сприяти міжнародній співпраці в цій галузі;
- підтримувати широке поширення рекомендації.
Він містить узгоджені на європейському рівні визначення шахрайства в освіті, плагіату та різних типів постачальників фальшивих документів, таких як «фабрики» дипломів, акредитацій та віз, а також банки есе.
Освіта мається на увазі в її ширшому масштабі, при цьому всі заходи, що містяться в тексті, застосовуються до доступу до освіти та всіх рівнів і форм освіти, офлайн і онлайн, від дошкільної до вищої освіти, включаючи професійну освіту та навчання впродовж життя.
Однією з ключових рекомендацій є мінімізація реклами шахрайських послуг, яка посилюється використанням Інтернету та соціальних мереж. Міжнародне співробітництво вважається важливим у цьому напрямку для налагодження процесу моніторингу національних і транснаціональних шахрайських дій та обміну інформацією.