На засіданні робочої групи з питань цифровізації правосуддя та суміжних правових інститутів обговорювали поточну ситуацію з впровадженням ЄСІТС та інших цифрових рішень в судах. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Роман Бабій.
«Не за горами розгляд у другому читанні законопроекту № 3985 про поетапне впровадження ЄСІТС. Тому стан готовності системи є вкрай нагальним питанням. Під час зустрічі представники ДСА повідомили, що готові після того, як закон буде прийнято та затверджено положення про ЄСІТС, імплементувати 4 модулі — електронний суд, електронний кабінет, модуль відеоконференцій та контакт-центр судової влади.
На жаль, всі інші підсистеми через відсутність фінансування залишаються незавершеними, роботи по їх розробці фактично зупинені. Більше того, через брак коштів договори на підтримку уже готових до впровадження систем укладені лише до серпня поточного року», — повідомляє нардеп.
Щодо проекту положення — воно також передбачає можливість поетапного впровадження ЄСІТС. Зараз воно на погодженні Ради суддів, вже доопрацьоване з урахуванням всіх зауважень. Після цього етапу документ буде затверджуватись Вищою радою правосуддя. Однак все це стане актуальним лише після прийняття відповідного законопроекту 3985.
Друге важливе питання, яке обговорювалося під час засідання — це створення координаційного центру для впровадження ЄСІТС. Ні в кого не викликає сумнівів, що цей центр потрібен — і потрібен дуже швидко.
Всі участники робочої групи дотримуються думки, що його потрібно відкривати при ВРП. І в ньому має бути забезпечено широке представництво різних органів, що дотичні до впровадження ЄСІТС — ВРП, ДСА, суддів, Мінцифри, Мінюсту, народних депутатів та ін.
Сама ВРП також підтримує таку позицію. Більш того, на найближчому засіданні ВРП планується обговорити питання його створення, а також питання чи необхідно надавати цій структурі окремі повноваження для самостійного прийняття рішень та зробити її відповідальною за впровадження ЄСІТС.