Закон «Про адміністративну процедуру» підписано Президентом. Про це повідомив заступник Міністра юстиції Олексій Банчук.
Цей закон запроваджує чіткі та зрозумілі правила дій при прийнятті рішення органом влади про права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, спрямований на забезпечення гарантованих Конституцією України прав осіб.
В законі враховано пропозиції:
✅ щодо непоширення дії Закону на сфери громадянства та надання притулку в Україні; нагородження державними нагородами, національної безпеки і оборони, здійснення помилування;
✅ щодо строків набрання чинності Закону протягом 18 місяців із завданням Кабінет Міністрів України підготувати та подати на розгляд парламенту пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавчих актів.
Дія Закону розповсюджується на:
☑️ усі випадки, коли органи державного управління приймають рішення про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб або вживають будь-яких дій, що зачіпають права і свободи громадян;
☑️ усі органи державного управління на всіх рівнях;
☑️ усі сфери функціонування публічної адміністрації: реєстрація громадян, податки та митні збори, ліцензування, землекористування, дозволи на будівництво, соціальні виплати, пенсії, права ветеранів тощо.
Закон про адміністративну процедуру:
🔹 Наближає Україну до стандартів ЄС.
🔹 Захищає людей від свавілля держорганів (як-от, зменшення пенсії навіть без інформування особи).
🔹 Створює умови для запобігання «забудовним скандалам», адже передбачає залучення «заінтересованих осіб».
🔹 Робить дієвим позасудовий захист.
🔹 Надає доброчесним службовцям чіткий порядок дій для прийняття збалансованих і законних рішень.
🔹 Завершує формування системи базового законодавства для сфери врядування.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here