Народні депутати пропонують переглядати «споживчий кошик» щорічно

0
275

13 грудня 2021 року нардепи зареєстрували законопроект № 6424 “Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо вдосконалення принципів формування наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг”.

Так, частиною першою статті 3 Закону України «Про прожитковий мінімум» визначено одним із основних принципів встановлення прожиткового мінімуму перегляд не рідше одного разу на п’ять років наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг.

Проте, з 2000 по 2016 роки склад наборів не переглядався, відповідно, основний державний соціальний стандарт розраховувався та встановлювався на базі застарілих наборів, визначених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» від 14 квітня 2000 року № 656.

Застарілий перелік непродовольчих товарів і послуг не відображає реальних потреб та споживання сучасної людини, зокрема таких, як будівництво, купівля чи оренда житла, видатки на освіту, оздоровлення, оплату медичних та телекомунікаційних послуг. 

Зазначеним законопроектом пропонується внести зміну до статті 3 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо вдосконалення принципів формування наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та встановити, що набір продуктів харчування та набір непродовольчих товарів визначаються в натуральних показниках, набір послуг — у нормативах споживання – щороку, але не пізніше 15 вересня кожного поточного року.

Зазначена дата вибрана не випадково, адже відповідно до частини третьої статті 37 Бюджетного кодексу України саме до 15 вересня року, що передує плановому Кабінет Міністрів України схвалює проект закону про Державний бюджет України та подає його разом з відповідними матеріалами Верховній Раді України та Президенту України. 

До таких матеріалів підпунктом 2-1 частини першої статті 38 Бюджетного кодексу України віднесено, зокрема, обґрунтування розрахунку вартісної величини прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення.

Тобто, запропонований зазначеним законопроектом щорічний перегляд наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг буде основою для розрахунку вартісної величини прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період як того вимагає підпункт 2-1 частини першої статті 38 Бюджетного кодексу України.

Ухвалення законопроекту, на думку народних обранців, дозволить напрацювати і затвердити оновлені набори продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг,  сформувати на їх основі реальний прожитковий мінімум, підвищити соціальні стандарти для населення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь