У Верховній Раді України напрацьовується законопроєкт про реформування Конституційного Суду України у частині відбору суддів на конкурсних засадах.
Про це Руслан Стефанчук повідомив у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
За його словами, це відбувається на виконання семи вимог Європейської комісії для набуття членства України в ЄС.
«Абсолютно логічно, що перше завдання, поставлене перед Україною — це питання реформування Конституційного Суду у частині відбору суддів на конкурсних засадах. Напрацьовується окремий законопроєкт. Наскільки мені відомо, він найближчими днями має бути внесений до Верховної Ради, буде зареєстрований і я дуже сподіваюся, що на одному з найближчих засідань ми зможемо проголосувати його вже в першому читанні», — зауважив Спікер українського Парламенту.
Він підкреслив, що для Парламенту «важливо не зупинитися на цій точковій реформі», тому Верховна Рада України планує також розглянути у другому читанні законопроєкт про конституційну процедуру (№4533), який було ухвалено у першому читанні 15 квітня 2021 року.
«Це закон, яким фактично унормується регламент Конституційного Суду: порядок розгляду всіх заяв, скарг, петицій, що надходять до суду. На жаль, до сьогодні це не унормовано на рівні Закону, а лише на рівні внутрішнього регламенту КСУ. Це неправильно, оскільки у цій частині немає відповідності Конституції, згідно з якою органи державної влади можуть діяти лише способом, передбаченим законом», — пояснив Руслан Стефанчук.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here