Міграція та біженці: Рада Європи оцінила перебування українців у Польщі

0
1314

Після свого нещодавнього візиту до Польщіосновного пункту призначення для мільйонів людей, які тікають з України після агресії Російської Федерації проти України, Спеціальний представник Генерального секретаря з питань міграції та біженців Лейла Каячик представила свій звіт Комітету міністрів.

Вона високо оцінила щедрість польського народу, організацій громадянського суспільства, місцевих і національних урядових установ до біженців, більшість з яких – майже 95% – жінки, діти та люди похилого віку.

У її звіті представлено огляд ситуації на момент візиту, однак Лейла Каячик підкреслила, що рекомендації стосуються також середньо- та довгострокових потреб.

Серед цих потреб житло, доступ до ринку праці, освіта , а також мовна інтеграція та залучення як дорослих, так і дітей залишаються на порядку денному . Крім того, одним із пріоритетів залишається навчання щодо стандартів Ради Європи щодо захисту прав людини, зокрема проти насильства та жорстокого поводження з найбільш вразливими верствами населення. Нарешті, Рада Європи також може залучити досвід для підтримки зацікавлених сторін, які надають психологічну допомогу або допомогу при травмах як дітям, так і дорослим.

Цей звіт визначає сфери, де Рада Європи могла б допомогти Польщі впоратися з існуючими проблемами в рамках Плану дій щодо захисту вразливих осіб у контексті міграції та притулку в Європі (2021-2025 рр.).

Спеціальний представник уже вжив заходів для виконання рекомендацій у звіті. Вона тісно співпрацює з польською владою та партнерами, а також з міжнародними організаціями, щоб надати суттєву підтримку від імені Ради Європи.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь