Компенсації та повернення майна жертвам репресій в Україні

0
247

В Україні існує можливість виплат грошової компенсації та повернення вилучених будівель та іншого майна жертвам репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. 

Для отримання компенсацій реабілітована особа подає до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради заяву про виплату грошової компенсації за місцем проживання або заяву про повернення будівель, іншого майна або відшкодування їх вартості за місцезнаходженням таких будівель або майна.

До заяви додаються копії:

  • паспорта громадянина України;
  • посвідчення реабілітованої особи.

Також у разі наявності та у разі потреби додаються копії:

  • довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • рішення Національної комісії з реабілітації про визнання особи реабілітованою;
  • посвідчення про реабілітацію та/або довідки, виданих відповідним органом республіки колишнього Союзу РСР або державним органом колишнього Союзу РСР, та документів, що підтверджують строк відбування покарання у вигляді позбавлення волі (ув’язнення) у місцях позбавлення волі або строк примусового поміщення у лікувальні заклади, архівних довідок;
  • довідки, рішення або іншого документа про реабілітацію, виданих відповідним органом України;
  • документів, що підтверджують право власності заявника на майно, а також інших документів (зокрема архівних, засвідчених в установленому порядку, або архівних довідок, виданих архівними установами) про вилучення майна, його якісні характеристики (модель, марка тощо);
  • довідки, рішення або іншого документа про реабілітацію, що підтверджують факт вилучення будівлі та іншого майна під час репресій, виданих відповідним органом України.

Для відшкодування вартості вилучених будівель та майна додатково подаються такі документи:

  • для майна та будівель (крім земельних ділянок, вільних від забудов) — звіт про оцінку майна, складений відповідно до Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”;
  • для земельної ділянки, вільної від забудов, — звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки, складений відповідно до Закону України “Про оцінку земель”.

Спадкоємці, крім зазначених документів, подають копії документів, що підтверджують їх право на спадок.

Грошова компенсація нараховується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати за кожний місяць позбавлення волі, але не може перевищувати 75 розмірів мінімальної заробітної плати.

Виплата грошової компенсації спадкоємцям не проводиться, крім випадків, коли компенсація була нарахована, але реабілітованою особою не отримана. У разі смерті реабілітованої особи право на повернення вилучених будівель та іншого майна або відшкодування їх вартості набувають спадкоємці реабілітованої особи.

Вилучені будівлі та інше майно за можливості (якщо будинок незайнятий, а майно збереглося) повертаються реабілітованій особі або її спадкоємцям натурою.

У разі неможливості повернення будівель та іншого майна реабілітованій особі, а в разі її смерті — спадкоємцям проводиться відшкодування їх вартості.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь