Економічна діяльність на тимчасово окупованій території України: що потрібно знати

0
348

21 листопада 2021 року набрав чинності Закон України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та внесення змін до деяких законодавчих актів України»

Аналізуємо основні зміни в законодавстві у зв’язку з вищезазначеним:

По-перше, передбачена можливість для спадкоємців, які почали процес оформлення спадщини на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, звернутися для завершення спадкування до будь-якого нотаріуса на підконтрольній Уряду України території та можливість такого нотаріуса вчиняти нотаріальні дії  щодо спадкових справ. Однак, за умови, що спадкова справа була зареєстрована у Спадковому реєстрі до початку тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (до 20 лютого 2014 року), але не закінчена.

По- друге, здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами — підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.

Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним.

По-третє, залучення на території України вкладів (депозитів) та/або надання позик (кредитів), виражених у валюті держави-окупанта, забороняється. Переказ коштів між тимчасово окупованою територією та іншою територією України забороняється.

По-четверте, з моменту втрати чинності Законом «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження)   на  території  Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, з метою оподаткування не прирівнюються до нерезидентів. Визначення резидентського статусу таких осіб з метою оподаткування здійснюється у загальному порядку, відповідно до Податкового кодексу України.

По-п’яте, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу  з питань, пов’язаних із захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації та тимчасовою окупацією території України, в порядку, встановленому Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

По-шосте, на період  тимчасової окупації переміщення товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію усіма видами транспорту, в тому числі автомобільним, залізничним, повітряним та трубопровідним транспортом, а також лініями електропередач та гідротехнічними спорудами, заборонено. Однак, фізичним особам дозволяється переміщення на тимчасово окуповану територію та з такої території особистих речей у ручній поклажі та супроводжуваному багажі.

По-сьоме, упродовж строку тимчасової окупації особи, які проживають на тимчасово окупованій території або перемістилися з неї, звільняються від обов’язку погашення основної суми іпотечного кредиту та нарахованих відсотків за ним, якщо об’єктом іпотеки є майно (окрім нерухомого житлового майна, загальна площа якого перевищує показники, встановлені статтею 265 Податкового кодексу України), розташоване (зареєстроване) на території, що після укладення такого іпотечного договору була тимчасово окупована. 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь