Бажана та конструктивна розмова завжди є запорукою результату. Не виключення – й дружні відносини між колишнім подружжям, які за допомогою комунікації сприяють вирішенню родинних проблем, зокрема, під час надання спільній малечі фінансової допомоги.
Про це розповідають у Мінюсті, пише «Я і Закон».
Щоб процес виконання батьками свого обов’язку не завершився судовими процесами, є правова можливість укласти договір про сплату аліментів на дитину.
Домовленість між батьком та матір’ю дозволяє визначити розмір і строки виплати коштів, таким чином спільно окресливши економічні межі виховання.
Варто зазначити, що характерними рисами аліментної угоди є захищеність прав дитини, письмова форма укладання та нотаріальне посвідчення. Разом з тим, існує можливість внесення у договір засобів забезпечення виконання інших зобов’язань, зокрема, сплати неустойки за прострочення виплат.
Треба пам’ятати, що у разі порушення порядку виплати аліментів, спір можна вирішити не лише звертаючись до суду, а й шляхом отримання виконавчого напису нотаріуса. Для отримання такого документа слід подати:
- заяву про вчинення виконавчого напису;
- оригінал нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів на дитину;
- документи, що підтверджують безспірність заборгованості та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.
Вже маючи виконавчий напис нотаріуса, можна звернутися до виконавчої служби про стягнення заборгованості по аліментних платіжках.