Державні службовці мають звітувати про контакти з олігархами

0
501

З 07 травня 2022 року державні службовці зобов’язані звітувати у формі декларації про контакти з особою, яка визнана олігархом та включена до Реєстру олігархів. 

Так, під контактом розуміється зустріч та розмова (у тому числі онлайн), спілкування за допомогою телефону чи засобів електронного зв’язку будь-якого змісту. 

Виключенням є випадки, коли такий контакт відбувся:

1) в офіційних заходах, перебіг яких відображається в режимі прямої трансляції на радіо, телебаченні або через мережу Інтернет у режимі, доступному для масового приймання;

2) у судовому засіданні;

3) в офіційних заходах (нарадах), ініційованих органами державної влади, за умови, що інформація про такі заходи із зазначенням повного переліку учасників та предмета обговорення розміщена на офіційному веб-сайті відповідного органу державної влади.

Окрім того, самі олігархи, що включені до Реєстру, та їхні представники зобов’язані перед початком зустрічі (розмови), спілкування за допомогою телефону чи засобів електронного зв’язку повідомляти публічних службовців про факт включення їх або осіб, яких вони представляють, до Реєстру.

Декларація про контакти подається не пізніше наступного дня після контакту з особою, включеною до Реєстру, або її представником шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Ради національної безпеки і оборони України, та повинна містити інформацію про:

 1) особу, яка подає декларацію про контакти;

2) особу, включену до Реєстру, її представника, з якою (яким) відбувся контакт;

3) дату і місце зустрічі (розмови), спілкування за допомогою телефону чи засобів електронного зв’язку, її короткий зміст.

      Обов’язок подання декларації про контакти поширюється, наприклад, на:

  • суддів;
  • державних службовців, які займають посади державної служби категорій «А» і «Б»;
  • голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, яким присвоєно військові звання вищого офіцерського складу;
  • осіб начальницького складу правоохоронних органів та працівників інших органів, яким присвоєно вищі спеціальні звання;
  • керівників державних підприємств, керівників підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі.

Повний перелік осіб, на яких поширюється обов’язок подачі декларації, міститься в Законі України “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь