Декларація про майновий стан і доходи підприємця за 2022 рік

0
176
Hand with calculator. Finance and accounting business.

Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування зобовʼязані подати річну декларацію про майновий стан і доходи за новою формою і у новий термін. Рекомендуємо звернути увагу на наступні зміни.

  1. Головна форма декларації була доповнена новими рядками для заповнення інформації про гіг-спеціалістів та дивідендам.
  2. Форма декларації отримала два нові додатки: Додаток Ф4 та Додаток МПЗ.
  3. Було оновлено термін подання документа для ФОП.

Крім того, слід зважати і на минулорічне оновлення, коли в декларації зʼявився додаток по ЄСВ, сплачений ФОП «за себе», і також використати його для подання декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік.

Хто має подавати декларацію про майновий стан і доходи і коли?

Пропонуємо вашій увазі найважливішу загальну інформацію про подачу звіта в 2023 році за попередній рік:

  • Ті підприємці, які працювали на загальній системі оподаткування в 2022 році, повинні подати декларацію за підсумками всього року або його окремої частини (наприклад, якщо ФОП був зареєстрований в середині календарного року, або здійснював перехід зі спрощеної системи на загальну та навпаки, він все одно подає декларацію).
  • Документ подається за місцем податкової адреси ФО-підприємця у той термін, який визначається ПКУ для річного звітного податкового періоду. Цьогоріч декларацію за 2022 рік потрібно подати до 1 травня 2023 року. Граничний строк подання — 30 квітня. Але ця дата припадає на неділю, тому спрацьовує “вихідне” перенесення.
  • В документі потрібно відобразити не тільки доходи, отримані від підприємницької діяльності, але й свої громадянські доходи: надходження з інших джерел, як в Україні, так і за її межами (якщо є іноземні активи), інформацію про нерухоме та рухоме майно.

Будьте уважні! До поточного року підприємці подавали річну декларацію про доходи протягом 40 календарних днів після завершення звітного року. Але 15 серпня 2022 року цей Закон (№ 2520) було скасовано. Тепер для ФОП діє п. 49.18.4 ПКУ.

Якщо підприємницька діяльність не здійснювалась впродовж всього 2022 року декларацію все одно краще подати.

З одного боку, якщо фоп-загальносистемник підприємницьку діяльність не вів, дохід не отримував та не мав доходів з додаткових джерел, то показувати в документі нічого. Але ж в декларації є й інші показники, щодо яких ФОП треба звітувати як фізичній особі: отримання заробітної плати, доходів від оренди або інвестиційних надходжень, наявності рухомого та нерухомого майна у власності.

Якщо у вас немає жодної з підстав подати декларацію, рекомендуємо все ж зробити це. Декларація з прочерками “активує” відлік строку давності для перевірки. Через три роки податкова втратить право перевіряти вашу діяльність за 2022 рік.

Де подати декларацію?

Існують програми та онлайн-сервіси, через які підприємці можуть подавати звітність. Наприклад, через онлайн-бухгалтерію SMARTFIN.UA зробити це швидко та зручно. За доходи, які було отримано в 2022 році, подається декларація про майновий стан і доходи з типом «звітна». Електронний номер Декларації про майновий стан і доходи для ФОП — F0100213.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь